​Bod znamenajúci záchranu

​Bod znamenajúci záchranu

Futbalisti FK Senica budú patriť do fortunaligovej spoločnosti aj v budúcej sezóne. Hoci si ani vo štvrtom nadstavbovom kole nepripísali na konto víťazstvo, bezgólová remíza so Zlatými Moravcami im stačila na spečatenie záchrany.

„Splnili sme náš základný cieľ. Vlastným pričinením sme sa chceli zaslúžiť o to, aby sme zotrvali v lige. Mám radosť, že sa nám to podarilo. Sme spokojní,“ povedal tréner Záhorákov Patrik Durkáč, ktorý sa dočasne ujal kormidla po tom, čo mužstvo v prostriedku týždňa opustil kormidelník Ján Bíreš. Seničania teoreticky nemuseli uspieť, no ak by Pohronie vyhralo v Nitre, o holý ligový život by museli bojovať na záver nadstavby na trávniku nováčika zo Žiaru nad Hronom. Pohronie skutočne uspelo (2:0), a tak má bod pre Senicu cenu zlata. „Musím sa priznať, že priebeh zápasu v Nitre som vôbec nesledoval. Skôr sme sa sústredili sami na seba. Na chalanoch bolo vidieť, že hrajú veľmi náročný zápas. Najmä na psychiku. Prvý polčas bol jednoznačne o tom, že nám tlak zväzoval nohy. Navyše, viazla nám kombinácia. Som rád, že nám pomohol dohovor cez prestávku. Vrátili sme sa k našej hre a vyzeralo to podstatne lepšie. V druhom polčase sme boli už lepší tím,“ povedal Patrik Durkáč. 

Senica vstúpila do zápasu veľmi zle, ale po šanciach Dugu a Ďubeka neinkasovala. V druhom polčase naopak Záhoráci ViOn pritlačili, ale Akinyoola či Yenne pálili slepými. „Bol to nesmierne ťažký zápas. Mali sme v hlavách, že bod bude znamenať záchranu. Prvých dvadsať minút nebolo z našej strany vôbec dobrých. Neskôr sme sa zlepšili a mali sme aj viac šancí. Nastrelili sme dvakrát žrď. Remízu určite berieme, sme zachránení… V kabíne to vyzeralo, akoby sme vyhrali 3:0. Bol to cenný výsledok, obzvlášť po tom, ako sa skončil zápas v Nitre. Padol nám kameň zo srdca,“ povedal brankár Vojtěch Vorel, ktorý odmietol tézu, že by Senicu rozhádzala výmena trénera pár dní pred zápasom. „Taký je futbal. Hráči odchádzajú, tréneri odchádzajú… Chcel by som sa poďakovať Jánovi Bírešovi za robotu, ktorú s nami odviedol. Keby sme sa tým však mali zvlášť zapodievať, nedokázali by sme nič. Vedeli sme, že musíme ísť za akéhokoľvek stavu naplno a akejkoľvek situácie naplno.“ 

Senica prežila ťažké obdobie. Počas tohto roka sa výrazne menili hráči aj tréneri, klubu hrozil zánik, no ujal sa ho nový investor. „Bolo by fajn, keby sa nám podarilo stabilizovať tím. Prvé kroky prišli s príchodom nového investora. Pevne verím, že v tom budeme pokračovať a že sa Senica stane stálicou vo Fortuna lige,“ povedal tréner Patrik Durkáč, na ktorého nadviazal Vojtěch Vorel: „Určite by nám pomohlo, keby sa tak výrazne neobmieňali hráči a aj tréneri. Záver sezóny sme odohrali s mladými chlapcami, niektorí sa nám zranili. Nemali sme koho príliš striedať. Bolo to na nás vidieť. Senica má ale snáď to najhoršie za sebou a verím, že budúca sezóna bude lepšia.“   

ĎUBEK: BOD BERIEME 

Futbalisti Zlatých Moraviec dobre vstúpili do zápasu, no strelecky sa nepresadili a napokon s vypätím síl ubránili bezgólovú remízu. „Prvý polčas sme mali viac šancí. Po zmene strán boli domáci aktívnejší, trafili dvakrát do žrde. Bod z ihriska súpera berieme. Mohli sme mať tri, ale aj nič. Musíme byť spokojní,“ povedal kapitán hostí Tomáš Ďubek.