Praženica skončil na lavičke ViOnu

Praženica skončil na lavičke ViOnu

​Karol Praženica už nie je tréner futbalistov FC ViOn Zlaté Moravce – Vráble. Vedenie fortunaligového klubu v nedeľu oznámilo, že sa rozhodlo ďalej nepokračovať v spolupráci so 49-ročným koučom.

Meno nového kormidelníka oznámi v najbližších dňoch, v záverečných dvoch zápasoch sezóny povedie mužstvo doterajší Praženicov asistent Branislav Mráz. ViOn o tom informoval TASR v tlačovej správe.      

Vedenie ViOn-u sa odhodlalo k tomuto kroku po sobotňajšej prehre na ihrisku FK Pohronie v 3. kole nadstavby (0:1). Praženicovi vyprší zmluva 30. júna, klub sa rozhodol, že mu ju nepredĺži. "Záver sezóny, záverečné dva zápasy Fortuna ligy, dotiahne v pozícii hlavného trénera jeho asistent Branislav Mráz. Touto cestou chceme trénerovi Praženicovi v mene celého klubu poďakovať za všetko, čo pre náš klub v priebehu roka a pol urobil. Samozrejme, v jeho ďalšej trénerskej dráhe mu želáme veľa športových úspechov," uviedol generálny manažér ViOn-u Marek Ondrejka.      

Praženica nahradil na konci minulosezónnej jesennej časti vo funkcii Juraja Jarábka. V klube strávil rok a pol. Dve kolá  pred koncom sezóny patrí ViOn-u ôsma priečka, v Slovnaft Cup-e vypadol v semifinále so Slovanom Bratislava (1:4 a 0:2). Do konca aktuálneho ročníka odohrá mužstvo ešte dve nadstavbové kolá, o týždeň v sobotu vycestuje do Senice a sezónu ukončí 11. júla domácim súbojom proti Seredi. Meno nového trénera plánuje oznámiť klub v najbližších dňoch.      

"Majiteľovi som predložil sedem mien, potencionálnych adeptov na  uvoľnený post. V ostatných dňoch som sa minimálne raz s každým z nich  stretol osobne, respektíve s niektorými som hovoril prostredníctvom  telehovoru. Na pár debatách bol prítomný aj majiteľ klubu Viliam  Ondrejka. Tento týždeň sme sa rozhodli, že vo finále budeme rokovať s  trojicou. Zaujímavosťou je, že každý je z inej krajiny. Jeden je  Slovák, druhý Čech a tretí Španiel. Vnútorne v klube máme jasne  nastavené kritériá, podľa ktorých sa rozhodneme. Myslím si, že je z čoho vyberať. Predpokladám, že v priebehu pár dní sa fanúšikovia dozvedia meno nášho nového trénera, ktorý povedie ViOn od novej sezóny," dodal Ondrejka.