Zápas DAC – Slovan sa odohrá 1. júla

Zápas DAC – Slovan sa odohrá 1. júla

Najatraktívnejší zápas 3. kola nadstavbovej časti o titul DAC D. Streda – Slovan Bratislava sa presúva z nedele na stredu 1. júla. Dôvodom sú fanúšikovia. Od júla ich totiž môže byť na štadióne v Dunajskej Strede vyše 6 tisíc. V nedeľu by ich mohlo byť len okolo tristo.

Súboja aktuálne tretieho tímu tabuľky s už istým majstrom sa odohrá 1. júla. Zápas sa tak môže odohrať pred väčšou diváckou kulisou. Fanúšikovia na štadióne však musia byť zodpovední, rešpektovať bezpečnostné nariadenia a dodržovať šachovnicové sedenie.   

„Sme radi, že sa fanúšikovia vracajú na štadión. Je to výborná správa pre futbal, pre kluby. Ihneď po tom, čo vláda prezentovala uvoľňovanie opatrení a ohlásila, že štadióny sa môžu od 1. júla zaplniť do 50% kapacity, požiadali sme Úrad verejného zdravotníctva o výnimku pre všetky zápasy najbližšieho kola, ktoré sa hrá na konci júna. Dostali sme však negatívne stanovisko, preto sme dali možnosť klubom posunúť svoje zápasy na stredu 1. júla aj napriek krátkosti času a zvýšeným organizačným požiadavkám. Sme radi, že sa kluby Slovan a DAC dohodli prakticky okamžite a že sa tento atraktívny zápas odohrá pred slušnou diváckou kulisou vrátane fanúšikov hostí. Ďakujeme aj vysielateľovi zápasu Orange Šport, ktorý pružne reagoval na dohodu klubov. Fanúšikovia, ktorí sa nedostanú na štadión, si tak môžu zápas vychutnať na televíznych obrazovkách. Chcem ale aj zdôrazniť, že stále platia zvýšené bezpečnostné a hygienické pravidlá. Veríme, že fanúšikovia k nim pristúpia zodpovedne. Vážme si uvoľňovanie opatrení a užívajme si futbal,“ ozrejmuje prezident ÚLK Ivan Kozák.   

Zápas 3. kola nadstavby DAC Dunajská Streda – ŠK Slovan Bratislava sa odohrá 1. júla o 20.00 v MOL Aréne pred kamerami Orange Šport. Zvyšné zápasy 3. kola nadstavby sa neposúvajú, odohrajú sa počas víkendu tak, ako bolo pôvodne plánované. Od 4. kola nadstavbových častí môžu byť všetky štadióny počas zápasov našej ligy zaplnené do 50% kapacity.   

Čo platí pre fanúšikov od 1. júla?

  • Štadióny môžu byť zaplnené do 50% z celkovej kapacity. To znamená napríklad, že pri kapacite MOL Arény 12.700 miest môže byť na štadióne 6.350 ľudí.
  • Fanúšikovia musia dodržiavať šachovnicové sedenie, to znamená, že musia obsadzovať každú druhú stoličku v jednotlivých radoch a stolička pred nimi, resp. za nimi musí byť voľná.
  • Fanúšikovia sa musia zdržiavať vo svojom sektore.
  • Fanúšikovia musia dodržovať zvýšenú hygienu na toaletách, musia si umývať a dezinfikovať ruky.
  • Fanúšikovia by mali dodržiavať bezpečné rozostupy, približne 2 metre.
  • V exteriéri nemusia nosiť rúško. Akonáhle sa ale stretajú s inými ľuďmi, alebo sú v interiéri, odporúča sa nosiť rúško, resp. mať zakryté dýchacie cesty.
  • Ak má fanúšik príznaky ochorenia, musí opustiť zápas a kontaktovať svojho lekára.