Majstrovská bodka po triumfe nad rivalom

Majstrovská bodka po triumfe nad rivalom

Futbalisti Slovana Bratislava spečatili zisk titulu tým najlepším spôsobom. Jubilejné desiate prvenstvo v našej ligovej súťaži v ére samostatnosti si definitívne zaistili po víťazstve (3:2) na ihrisku druhého tímu tabuľky MŠK Žilina.

Belasí zavŕšili obhajobu titulu pod Dubňom druhý rok po sebe. „Samozrejme, bola to pre nás motivácia. Žilina dlhodobo patrí k slovenskej špičke. Je ideálne, keď môžete spečatiť zisk titulu v šlágri s druhým tímom tabuľky. Chceli sme jednoznačne vyhrať. Teším sa, že sa nám to podarilo,“ povedal tréner Slovana Bratislava Ján Kozák ml., ktorý sa teší z prvého titulu v pozícii kormidelníka. 

Úradujúci majster nepripustil pod Dubňom prekvapenie. Nad omladenou Žilinou viedol 2:0 aj 3:1. Jeden gól strelil slovinský útočník Alen Ožbolt, ktorý sa po zimnom odchode Andraža Šporara do Sportingu Lisabon stáva jeho solídnym nástupcom. Pár dní predtým dvoma presnými zásahmi pomohol Slovanu Bratislava k víťazstvu (4:1) v úvodnom zápase semifinále Slovnaft Cupu nad Zlatými Moravcami. „Cítim sa skvele. Nielen preto, že sa mi strelecky darí, ale najmä preto, že máme titul. Je môj prvý v doterajšej kariére. Som hrdý a šťastný, že môžem byť súčasťou tohto kolektívu. Trénujem veľmi tvrdo, a tak dúfam, že som si tieto góly zaslúžil,“ skonštatoval Alen Ožbolt, ktorý v zime prišiel na Tehelné pole z bulharského Lokomotivu Plovdiv. 

Slovan získal titul pred historicky najnižšou kulisou. Na zápase mohlo byť vzhľadom na súčasné hygienické opatrenia len pár desiatok ľudí, čo sa našťastie už začiatkom júla zmení. Hosťujúci fanúšikovia nemohli byť na zápase vôbec. „Bolo by to ešte krajšie, keby mohli prísť na štadión fanúšikovia. Dlhodobo sme ale vedeli, že to nie je možné. Bohužiaľ… Titul je ale náš a to je najdôležitejšia vec,“ povedal brankár Dominik Greif. „Som rád, že sme využili prvú možnú príležitosť na spečatenie titulu, ktorú sme mali vo vlastných rukách,“ doložil reprezentačný gólman, ktorý pri neúčasti Vasila Božikova v základnej zostave nastúpil s páskou na ruke. 

Po víťazstve v Žiline sa veľmi tešil aj Erik Daniel. Skúsený ligový futbalista získal vo veku 28 rokov prvý slovenský primát. „Sme radi, že sme to zvládli a teraz môžeme spokojne dohrať ligu. Škoda len, že tu nie sú diváci a že nemôžeme oslavovať s nimi,“ poznamenal rodák z českého Hodonína. Spokojnosť nezakrýval ani reprezentačný krídelník Vladimír Weiss. „Za týmto úspechom je robota, ktorú chlapci odviedli. Titul si zaslúžili za výkony počas celej sezóny. Chcem však zložiť poklonu aj Žiline za futbal, ktorý predviedla s mladými chlapcami, no rozhodla naša kvalita. Zaslúžene sme zvíťazili,“ usmieval sa od ucha k uchu 30-ročný futbalista, ktorý sa napriek nesporným skúsenostiam dožil zaujímavého paradoxu. Len dva ligové štarty mu stačili na to, aby na slovenských trávnikoch získal svoj prvý titul.   

HRDÝ STAŇO 

Žilina po masívnej rekonštrukcii kádra nastúpila opäť vo veľmi mladom zložení. Základná zostava s vekovým priemerom 20,9 roka sa v dueli s úspešným obhajcom titulu rozhodne nestratila. „Kvalita sa ukázala najmä v tom, ako súper zakončoval svoje akcie. Slovan má hráčov, ktorí dokážu potrestať každé zaváhanie. Hrali sme vo vysokom tempe. Po góle na 1:2 sme boli odhodlaní pobiť sa o dobrý výsledok, ale hneď sme dostali po ušiach. Určite sme ale podali sympatický výkon. Naši chlapci sa chceli predviesť. Škoda, že kontaktný gól neprišiel skôr, mohlo to byť ešte dramatickejšie. Na chlapcov som ale hrdý a ďakujem im za ich výkon. Slovanu gratulujem k zisku titulu, povedal tréner MŠK Pavol Staňo.