​Bernd Storck: S DAC máme spoločné ciele do budúcnosti

​Bernd Storck: S DAC máme spoločné ciele do budúcnosti

Nový tréner DAC Dunajská Streda Bernd Storck absolvoval dnes prvú oficiálnu online tlačovú konferenciu v novom pôsobisku.

Nemecký kormidelník už prevzal aktuálne tretí tím tabuľky. V pondelok absolvoval úvodný tréning i prvú oficiálnu tlačovú konferenciu. Tá sa uskutočnila netradične, online. „Som veľmi šťastný, že som tu. Absolvoval som meeting s prezidentom, s manažmentom. Máme spoločné ciele do budúcnosti. Videl som zázemie klubu, videl so posledné zápasy DAC pred svojimi fanúšikmi. Je to úžasný klub. Som veľmi šťastný, že môžem byť jeho súčasťou,“ hovorí svoje úvodné pocity po príchode do DAC Dunajská Streda Bernd Storck.     

Trénerská kariéra Bernda Storcka je viac ako s klubmi spojená s národnými výbermi. V rokoch 1996 až 2007 pôsobil ako asistent v Herthe Berlín, VfL Wolfsburg, Borussii Dortmund a Partizane Belehrad. Ako hlavný kouč potom krátko pracoval v FK Almaty, prebral aj taktovku nad reprezentáciou Kazachstanu. V rokoch 2015 až 2017 bol hlavným koučom reprezentácie Maďarska, ktorú priviedol na ME 2016. Od roku 2018 pôsobil v Belgicku, naposledy viedol Cercle Bruggy.   

„Každý tréner má svoj štýl i tajomstvá. Moja filozofia je založená na držaní a kontrolovaní lopty. Najdôležitejšie je, aby sme boli dobre organizovaní a kontrolovali vývoj zápasu. Všetci fanúšikovia očakávajú, že ich tím bude hrať ofenzívne a strieľať veľa gólov. U nás to nebude iné. Teším sa na vzájomnú spoluprácu. V Dunajskej Strede sú fanúšikovia skvelí. Po reštarte ligy zrejme nebudú môcť ísť na tribúny, verím ale, že v budúcnosti ich tu bude opäť plno a budeme ich baviť futbalom,“ prezradil Storck, ktorý môže svojou prácou nadviazať na úspešné ťaženie svojho krajana Petra Hyballu.

TLAČOVÁ KONFERENCIA DAC S NOVÝM TRÉNERO BERNDOM STORCKOM