Kružliak v hľadáčiku Evertonu a Atalanty Bergamo

Kružliak v hľadáčiku Evertonu a Atalanty Bergamo

O slovenského futbalového obrancu Dominika Kružliaka sa intenzívne zaujímajú anglický Everton a talianska Atalanta Bergamo. Hráčov agent Michal Holeščák potvrdil, že zástupcovia oboch klubov ho kontaktovali a informovali sa ohľadom možnostiach prestupu stopéra Dunajskej Stredy.

Kružliak zaujal predstaviteľov anglického klubu svojími výkonmi v Európskej lige UEFA. Proti Evertonu nastúpil pred tromi rokmi v 3. predkole EL ešte vo farbách Ružomberka, v tejto sezóne odohral štyri duely v EL v drese DAC. "Môžem povedať, že o Dominika je silný záujem zo strany Atalanty a aj Evertonu po jeho vystúpeniach v Európskej lige. Výkupná klauzula je vo výške 700.000 eur. Očakávame, že by sa prestup mohol zrealizovať v najbližších dvoch mesiacoch," povedal Holeščák pre portál tuttomercatoweb.com.      

Podľa britských médií by mohol byť Kružliak pre Everton veľmi výhodnou investíciou vzhľadom na výšku výstupnej klauzuly. Dvadsaťtriročný obranca v minulosti reprezentoval SR v mládežníckych kategóriách a na konte má aj štart za A-tím - v januári 2017 nastúpil v neoficiálnom zápase proti Švédsku. Do Dunajskej Stredy prišiel vlani z Ružomberka, kontrakt má platný do 30. júna 2023. "Dominik je moderný hráč, stopér s výbornými atletickými parametrami. Má excelentnú mentalitu, má síce iba 23 rokov, ale už nabral množstvo skúseností. V tímoch, v ktorých pôsobil, zastával funkciu kapitána, na profesionálnej úrovni má na konte už vyše 150 zápasov, pričom štartoval v Európskej lige, hral za reprezentačnú dvadsaťjednotku i za áčko," dodal Holeščák na adresu Kružliaka.