Bližšie k reštartu Fortuna ligy

Bližšie k reštartu Fortuna ligy

Plánovaný reštart Fortuna ligy 6. júna je reálny. Dnes dal tomuto plánu zelenú predseda vlády SR Igor Matovič a konzílium odborníkov na oficiálnej tlačovej konferencii.

Predseda vlády SR Igor Matovič a konzílium odborníkov dnes potvrdili, že od 3. júna by sa mohli na Slovensku opäť rozbehnúť profesionálne súťaže. Fortuna liga by sa tak mohla reštartovať v plánovanom termíne 6.6. prvým kolom nadstavby.   

„Pre nás je to vítaná správa. Samozrejme, stále platia prísne bezpečnostné a hygienické opatrenia, ktoré treba dodržiavať, ako je napríklad zákaz využívania šatní. Vyhliadka, že 6. júna rozbehneme ligu, začína byť po dnešku reálna. Zatiaľ sa držíme tohto termínu. O všetkom sa budeme rozprávať v piatok na Prezídiu ÚLK so zástupcami klubov a uvidíme, na čom sa dohodneme," hovorí prezident ÚLK Ivan Kozák.

Pripravený manuál organizácie zápasov

Kluby Fortuna ligy môžu od stredy kolektívne trénovať, naďalej však za prísnejších hygienických a bezpečnostných opatrení. V prípade reštartu Fortuna ligy sa začne hrať bez prítomnosti divákov. Časom môžu na štadióny pribudnúť aj oni „Pripravili sme komplexný a obsiahly manuál organizácie zápasov, čakáme na jeho potvrdenie, resp. pripomienkovanie zo strany štátu. Prvoradé je zdravie, to je samozrejmé. Ak to ale bude možné, chceme Fortuna ligu dohrať,“ dopĺňa Kozák.