Senica získala späť svoj futbalový symbol

Senica získala späť svoj futbalový symbol

Slovenský futbalový stredopoliar Juraj Piroska opäť oblečie dres fortunaligového FK Senica. Ako informoval oficiálny web Záhorákov, s klubom sa dohodol na vzájomnej spolupráci.

Piroska sa do Senice vrátil po viac ako piatich rokoch strávených na Slovensku a v zahraničí. Senický dres obliekal v rokoch 2009 až 2014. "Začiatkom roka 2015 sa končila jedna kapitola vynikajúceho senického futbalistu, ktorého nejeden fanúšik a obyvateľ Senice miloval nielen ako hráča, ale aj človeka. Zároveň predstavoval pre mnohých Seničanov symbol klubu. V roku 2020 sa začína písať nová kapitola senického futbalu a jej súčasťou sa stáva miláčik fanúšikov Juraj Piroska. S jeho menom, nasadením na ihrisku a prítomnosťou v kabíne veríme, že sa do klubu vráti úspešná éra, ktorej bol v minulosti symbolom. Želáme si, aby vedľa tak úspešného športovca vyrastali budúce senické futbalové nádeje. Touto cestou chceme Jurajovi zaželať v našom klube veľa zdravia a šťastných zápasov s jeho obľúbeným číslom 33 na drese," uviedol pre klubový web generálny manažér klubu Peter Cinege. 

  

Tridsaťtriročný Piroska je trojnásobným reprezentantom SR (1 gól), počas kariéry obliekal aj dresy Trenčína, Petržalky, Slovana, Myjavy a Skalice, v zahraničí Sparty Praha, kazašského Kaizaru či talianskeho Vibonese. Naposledy bol kapitánom FC Petržalka, s ktorým vybojoval z 5. ligy postup až do druhej. "Neodchádza sa mi ľahko. Pôsobenie v Petržalke nebola pre mňa tuctová štácia, po ktorej sa človek len tak zbalí a ide o dom ďalej. Prežil som tu krásne obdobie, vážim si, že som mohol byť súčasťou éry, keď sa petržalský futbal vrátil na futbalovú mapu Slovenska. Už počas zimy som dostal niekoľko ponúk, nechcel som však opustiť mužstvo v neľahkom období, v polovici sezóny. Nebolo by to z mojej strany fér, vážim si každého, kto pracuje v tomto klube a nezabúdam ani na fanúšikov. V súčasnej situácii som zvažoval aj svoje ďalšie možnosti osobného rastu a napredovania. V Petržalke nepálim mosty a odchádzam s čistým stolom. Ponuku zo Senice vnímam ako príležitosť opäť pôsobiť v najvyššej súťaži s vyhliadkami na štúdium trénerskej licencie,“ povedal pre web Petržalky.