​Štúdia: Športové prenosy chýbajú najviac

​Štúdia: Športové prenosy chýbajú najviac

Globálny prieskum predpovedá nárast sledovanosti športových podujatí po ukončení pandémie spôsobenej ochorením COVID-19.

Aspoň malou náplasťou na obrovské športové rany, ktoré zasadil koronavírus, môže byť predpokladaný nárast sledovanosti po skončení pandémie. Ukázal  to nový spotrebiteľský prieskum realizovaný poradenskou spoločnosťou NextWave. Podľa prieskumu je práve šport to, čo mladým mužom chýba v tomto období najviac. „Prieskum ukazuje, že sledovanie živých športových prenosov s rodinou a kamarátmi chýba až 38% opýtaných mladých mužov, ktorých radíme do generácie Z či k mileniálom,“ hovorí sa v prieskume zverejnenom na stránke SportsPro.   

Prieskum len potvrdzuje, že šport hrá vo svete významnú úlohu. Nie je to len spôsob života pre mnohých ľudí, ale šport má i spoločenskú zodpovednosť, keďže denne baví a ovplyvňuje životy mnohých ľudí na Zemi. „Futbal je najrozšírenejším a najpopulárnejším športom na svete. Sledujú ho milióny ľudí a v týchto chvíľach chýba nám všetkým. Prieskum je zaujímavým vykreslením popularity športu ako takého i smerom do budúcnosti, keďže výskum bol realizovaný na mladšej cieľovej skupine. Aj na Slovensku je o šport a konkrétne o futbal veľký záujem. Dokazuje to aj nedávny prieskum Kantar media, ktorý v rebríčku popularity v rámci Slovenska zaradil Fortuna ligu pred väčšinu európskych futbalových líg,“ hovorí výkonný riaditeľ ÚLK Michal Mertinyák.   

Futbalová Európa postupuje spoločne    

Súčasná situácia nie je ľahká pre nikoho. Globálna pandémia pácha obrovské škody a zďaleka nepovedala ešte svoje posledné slovo. Futbal čelí obrovskej výzve. Takmer v celej Európe zelené trávniky spustli. Ako to pôjde ale ďalej? Existuje niekoľko scenárov. „Tie kľúčové sa opierajú o to, že sezóna sa dohrá. Samozrejme, znamená to zásah do toho, ako bude sezóna 2019/2020 vyzerať. Dôležité je povedať, že evidujeme enormnú snahu jednotlivých orgánov, aby rozhodnutie bolo centralizované, resp. aby jednotlivé asociácie a ligy nepostupovali izolovane. To znamená, že ak sa napríklad predĺži sezóna, tak sa predĺži pre všetky krajiny rovnako. Futbal postupuje v tomto boji najsystematickejšie,“ dodáva Mertinyák.