​Suverénny triumf Greifa v ankete Hráč mesiaca

​Suverénny triumf Greifa v ankete Hráč mesiaca

Brankár ŠK Slovan Bratislava Dominik Greif ovládol suverénnym spôsobom anketu Hráč mesiaca február/marec. Odchovanec belasých zvíťazil v ankete vôbec prvýkrát.

Nikto nebol lepší ako Dominik Greif. Nikoho výkony neboli na jar výraznejšie. Brankár belasých si drží dlhodobo vysokú výkonnosť, no v ankete Hráč mesiaca triumfoval prvýkrát. „Veľmi sa tomu teším. Konečne,“ usmieval sa Greif, keď sme mu jeho víťazstvo v ankete počas live streamu na Instagrame Fortuna ligy oznámili.   

Dominik Greif sa teší z triumfu právom, veď na jar vôbec neinkasoval, a to si v štyroch odohraných zápasoch pripísal na konto plnú minutáž. Momentálne ťahá už 591-minútovú šnúru bez inkasovania. „Na ihrisku sme viacerí. Musím povedať, že to je aj vďaka výbornej obrane. Niekedy počas zápas nemám vôbec žiadnu prácu. Niekedy ale aj niečo chytím,“ hovorí so svojim typickým úsmevom a šarmom 22-ročný brankár aktuálneho majstra.   

Martin Poljovka, rovnako ako štyria ďalší porotcovia, zaradil Greifa na prvé miesto v ankete, medzi fanúšikmi skončil druhý za stopérom Spartaka Trnava Bogdanom Mitreom. „To, že je Greif komplexný brankár, nie je žiadna novinka. V našej lige ale ukazuje obrovskú kvalitu a stabilitu aj v zápasoch, kde musí riešiť len jednu či dve situácie. Je ozajstnou oporou,“ chváli urasteného brankára bývalý slovenský reprezentant.   

Toto je Hráč mesiaca február/marec Dominik Greif:  

TOP 5:  Hráč mesiaca február/marec 2020

1.Dominik GREIF (Slovan)41 bodov (31 bodov od poroty + 10 bodov od fanúšikov)
2.Lukáš JÁNOŠÍK (Žilina)19 bodov (10 bodov od poroty + 9 bodov od fanúšikov)
3.Osman BUKARI (Trenčín)12 bodov (10 bodov od poroty + 2 body od fanúšikov)
3.Bogdan MITREA (Trnava)12 bodov ( 1 bod od poroty + 11 bodov od fanúšikov)
5.Gino Van KESSEL (Trenčín)11 bodov (3 body od poroty + 8 bodov od fanúšikov)

Partnerom ankety Hráč mesiaca je ArkoDEFENSES od S&D Pharma SK.