​V úvode jarnej časti padali krásne góly. Hlasuj za ten naj

​V úvode jarnej časti padali krásne góly. Hlasuj za ten naj

Keďže dostala Fortuna liga nútenú pauzu a do konca marca sa neodohrá už žiaden zápas našej ligy, spúšťame anketu o najkrajší gól mesiacov február/marec už teraz. Hlasujte a rozhodnite o tom, kto získa trofej pre prvý Gól mesiaca v tomto kalendárnom roku.

Na úvod jarnej časti Fortuna ligy padali krásne i dôležité góly. Tentoraz sme vybrali päť pekných kúskov už tradične z piatich klubov Fortuna ligy. Za pozornosť stojí, že všetkých 5 gólov padlo spoza pokutového územia, tri z toho sa obtreli o konštrukciu brány.     

1. Lukáš Jánošík a jeho krásny „angličan“   

Lukáš Jánošík sa postaral o prvé dva jarné góly MŠK Žilina. Ten druhý bol z kategórie výstavných. V 61. min to skúsil spoza šestnástky a vymietol pavučiny Branislavovi Pindrochovi v bráne ViOnu. Žilina zvíťazila nad Zlatými Moravcami v prvom jarnom zápase 3:0 a toto víťazstvo naštartovalo šošonov v peknej jarnej jazde, veď zverenci Pavla Staňa na jar neprehrali, len raz remizovali, a to v súboji s Dunajskou Stredou.   

2. Milimetrový priamy kop Achrafa El Mahdioui   

V prvom jarnom kole to bol trenčiansky uragán. Zverenci Norberta Hrnčára rozstrieľali Zemplín Michalovce 8:1 a hoci Achraf El Mahdioui dal len jediný gól Trenčína, bol nádherný. Z priameho kopu to skúsil a dokonale zaskočil brankára Matúša Kiru v bráne Zemplína. Pre trenčianskeho stredopoliara to bol premiérový gól v aktuálnej sezóne.   

3. Umiestnená strela Rataa   

Moha potiahol rýchlu akciu, prihral Rafaelovi Rataovi a brazílsky útočník v službách aktuálneho majstra to zobral na seba. Spoza šestnástky si loptu prehodil na pravačku a presnou prízemnou strelou k opačnej žrdi upravil na konečných 2:0 pre belasých. Ratao dal na jar dva góly Slovanu a celkovo už sedem. Toto bol jeho prvý jarný presný zásah.   

4. Famózna ľavačka Ďubeka   

Lepšie to trafiť nešlo. Po tom, čo rozhodca ViOnu nariadil priamy kop spoza šestnástky, si loptu postavil kapitán hostí Tomáš Ďubek a bol z toho nádherný gól. Ľavačkou poslal loptu ideálne za chrbát Dobrivoja Rusova a Zlaté Moravce v tom momente, v 72. min zápasu, šli do vedenia. Jednogólový náskok ale neudržali, domáca Trnava otočila nepriaznivý stav stretnutia. 33-ročný Ďubek má ale vynikajúcu formu, v aktuálnej sezóne nastrieľal už 7 gólov.  

5. Benjamínok Kmeť a jeho tvrdý volej   

Najmladším spomedzi kandidátov na najkrajší gól v mesiaci je 19-ročný Matúš Kmeť z Ružomberka. Jeho gól bol nielen okulahodiaci, ale najmä dôležitý. Len štyri minúty pred koncom vyrovnával v súboji s Michalovcami na 1:1 a tento bod sa ukázal v konečnom účtovaní ako veľmi dôležitý. Pre Kmeťa to bol zároveň prvý gól vo Fortuna lige.

TU SI POZRITE VŠETKÝCH 5 GÓLOV POHROMADE A HLASUJTE! 

Vyberte svojím hlasom najkrajší gól mesiaca a zapojte sa do súťaže, v ktorej máte možnosť získať kredity v hodnote 50, 30 a 20 eur od stávkovej spoločnosti Fortuna. Anketa Gól mesiaca sa končí v pondelok 23. marca o 23.59 h.