Prvá šestka je známa + program

Prvá šestka je známa + program

V skupine o titul si v nadstavbovej časti futbalovej Fortuna ligy zahrajú aj Michalovce, Trnava a Ružomberok.

Definitívne sa o tom rozhodlo až po sobotňajšom záverečnom 22. kole základnej časti. Trojica sa pripojila ku Slovanu, Žiline a Dunajskej Strede, ktorí mali istotu postupu už dávnejšie. V skupine o 7.-12. miesto budú bojovať Trenčín, Senica, Zlaté Moravce, Sereď, Nitra a Pohronie.      

Trenčania rozhodujúci súboj o postup do prvej šestky nezvládli. Prehrali 0:2 na pôde Zlatých Moraviec, ktoré už nemali možnosť dostať sa medzi najlepšiu šestku a spadli z piatej priečky na siedmu. Spartak Trnava si postup zabezpečil víťazstvom 1:0 na horúcej pôde Dunajskej Stredy. Michalovciam zabezpečil prienik do elitnej šestice úspech nad nováčikom z Pohronia 1:0.      

Senica mala pred sobotou najhoršiu pozíciu a nevyrovnala sa s ňou. Viacerými problémami sužovaný klub prvýkrát prehral v jarnej časti, keď podľahol doma zachraňujúcej sa, no pod novými majiteľmi ambicióznej, Nitre 0:3.      

Základnú časť vyhral suverénne Slovan Bratislava s náskokom desať bodov pred druhou Žilinou. Tretia Dunajská Streda naň stráca až 17 bodov. Na chvoste tabuľky figuruje so 16 bodmi Pohronie, o tri viac nazbierala Nitra. Najlepším strelcom po základnej časti sa stal s 12 gólmi Andraž Šporar, ktorý však už počas zimnej prestávky prestúpil zo Slovana do Sportingu Lisabon. Druhý v poradí je s deviatimi presnými zásahmi Milan Ristovski z FC Nitra.   

TABUĽKA PO ZÁKLADNEJ ČASTI:

ROZPIS NADSTAVBOVEJ ČASTI:

PROGRAM 1. KOLA NADSTAVBY: