Obhajca verí, že bude silnejší

Obhajca verí, že bude silnejší

Úspešný káder Slovana zostal takmer celý pokope. Kľúčovými otázkami sú, kto nahradí Andraža Šporara a kto z nových hráčov sa v silnej konkurencii presadí.

Slovan Bratislava si v jesennej časti Fortuna ligy počínal suverénne a po 18. kole vedie súťaž o desať bodov pred dvojicou Žilina, Dunajská Streda. Nemôže tak mať iné ambície ako obhajobu titulu. Nič by na tom nemal zmeniť ani fakt, že belasí prišli o najlepšieho strelca našej ligy Andraža Šporara. Autor 12 gólov prestúpil do Sportingu Lisabon. "Bol to historicky najväčší prestup v hístórii nielen slovenského futbalu, ale i Slovana. Napriek tomu nebolo naším cieľom klub oslabiť, ale posilniť. Verím, že sme sa v prestupovej politike nemýlili a budeme dobre pripravení, možno aj ešte silnejší ako doteraz," povedal generálny riaditeľ klubu Ivan Kmotrík ml.

Slovan nemá vo výhľade iba jarnú časť tejto sezóny a triumf vo Fortuna lige, mužstvo pripravuje už pre účasť v budúcom ročníku európskych súťaží. "Podarilo sa nám predĺžiť niekoľko kontraktov, najmä s kapitánom Vasilom Božikovom. Získali sme niekoľko kvalitných, ale i mladých futbalistov. Verím, že budú tvrdo pracovať a tréneri im budú pomáhať rozvíjať ich talent. Každý hráč potrebuje istý čas, aby zapadol do tímu, my ho máme dostatok. Cieľom je obhájiť majstrovský titul a uhrať čo najlepší výsledok v Slovenskom pohári. Máme aj sekundárny cieľ, udržať juniorku v druhej lige," doplnil generálny riaditeľ belasých. Väčší problém ako získať titul sa v Bratislave javí snaha pritiahnuť čo najviac ľudí do hľadiska. Slovan sa to pokúsi zmeniť. "Ak chceme byť konkurencieschopní v Európe, nedosiahneme to s nízkou návštevnosťou. Hľadáme spôsob, ako ich prilákať na štadión čo najviac. Ak naši fanúšikovia chcú vidieť silný Slovan, musia si uvedomiť, že sa treba zapojiť aj aktívne. Musíme pracovať na tom, aby sa diváci prišli pozerať aj na slabších súperov, naučiť ich, aby chodili na našich hráčov," zakončil Ivan Kmotrík ml.

S prípravou na jarnú časť sezóny je spokojný aj hlavný tréner Ján Kozák ml.: "V prípravných zápasoch sme ukázali kvalitu. Odohrali sme veľmi dobrý duel proti majstrovi Slovinska Olimpiji Ľubľana, výborné momenty sme predviedli aj proti Ludogorcu Razgrad. Naplnilo nás to spokojnosťou, že ideme správnym smerom."

Slovan vstúpi do jarnej časti duelom na ihrisku najväčšieho historického rivala. V nedeľu o 15.00 bude hrať so Spartakom Trnava.

      

Káder Slovana Bratislava pre jarnú časť sezóny 2019/20:

brankári: Dominik Greif, Matúš Ružinský, Michal Šulla, Martin Trnovský

obrancovia: Mitch Apau, Myenty Abena, Jurij Medvedev, Artem Suchockij, Lukáš Pauschek, Vasil Božikov, Kenan Bajrič, Lucas Lovat, Vernon de Marco

stredopoliari: Alen Mustafič, Joeri de Kamps, Moha, Martin Ljubičič, Ibrahim Rabiu, Dejan Dražič, Erik Daniel, Nono Villar, Filip Lichý, Dávid Holman, Aleksandar Čavrič

útočníci: Ezekiel Henty, Alen Ožbolt, Rafael Ratao, David Strelec, Žan Medved, Georgios Tzovaras

    

prišli: Ezekiel Henty, Lucas Lovat, Alen Mustafič, Žan Medved, Alen Ožbolt

odišli: Richárd Guzmics, Denis Potoma, Andraž Šporar

     

Prípravné zápasy Slovana:

FC Orenburg - Slovan 0:1, gól: Moha
Wisla Plock - Slovan 0:3, góly: Medved, Nono, Daniel
Rubin Kazaň - Slovan 2:1, gól Slovana: Mustafič
Karpaty Ľvov - Slovan 1:1, gól Slovana: Moha
Dinamo Brest - Slovan 1:0
FC Žetysu - Slovan 1:1, gól Slovana: Dražič
Olimpija Ľubľana - Slovan 1:2, góly Slovana: Ratao, Moha
SGV Freiberg - Slovan 1:0
Ludogorec Razgrad - Slovan 1:1, gól Slovana: Nono