Prioritou návrat k identite

Prioritou návrat k identite

Trenčín ide do boja o prvú šestku bez veľkých vyhlásení, v závere základnej časti bude pod drobnohľadom najmä novozložená obrana AS.

Futbalisti AS Trenčín vstúpia do jarnej časti Fortuna ligy z ôsmeho miesta. Výrazné pohyby v kádri cez zimnú prestávku nezaznamenali. "Dôležité je, že sme udržali takmer celý tím pokope. Získali sme ako posilu ľavého obrancu a niečo do stredu poľa. Tím je konkurencieschopný a do veľkej miery pripravený na ťažké súboje v jarnej časti," povedal na brífingu pred víkendovým štartom jarných súbojov v našej lige generálny manažér Trenčína Róbert Rybníček.

Najviac sa zmenila defenzívna formácia, z ktorej odišli dvaja dlhoroční členovia Peter Kleščík a Lukáš Skovajsa. "Potrebovali sme ich nahradiť, prišli noví hráči. Príprava bola štandardná, pracovali sme aj na tom, aby naša defenzíva v súťažných zápasoch dobre fungovala. Nie je to však len o obrancoch, ale celom mužstve. Samozrejme, okrem výkonnostného rastu jednotlivcov i mužstva je jedným z našich hlavných cieľov zabojovať o prvú šestku. Teraz sa však koncentrujeme len na prvý zápas, po ňom zase na ďalší," vyhlásil tréner AS Norbert Hrnčár.

Vo vyrovnanom strede tabuľky sa Považania môžu rýchlo posunúť oboma smermi. Napriek tomu konkrétne míľniky aktuálne v klube nemajú. "Najväčším cieľom je pre nás vrátiť sa k identite, ktorú Trenčín predstavoval. Uvidíme, aké výsledky to prinesie. Nástrahy sú pre klub veľké, hrať bez divákov je veľmi náročné. Sústredíme sa na veci, ktoré sú pre klub dôležité z dlhodobého hľadiska. Dobudovávame infraštruktúru, návrat do Trenčína sa blíži. Keď sa tak stane, môžeme sa baviť o všetkých tých cieľoch, ktoré zdobili klub v minulom období," deklaroval Róbert Rybníček.

Prioritou číslo jeden je pre klub dokončiť rekonštrukciu štadióna na Sihoti. "Momentálne pracujeme na hlavnej tribúne, zasklievame priestor, aby sme mohli nastúpiť na vnútorné práce. Koncom mesiaca sa začne pracovať na tribúnach za bránami. Robíme všetko pre to, aby sa práce dokončili tento kalendárny rok," prezradil generálny manažér klubu.

    

Káder AS pre jarnú časť sezóny:

brankári: Denis Chudý, Igor Šemrinec, Menno Bergsen, Michal Kukučka

obrancovia: Erik Nielson, Keston Julien, Steve Kapuadi, Martin Šulek, Adrián Slávik, Ruben Ligeon, Richard Križan, Cole Kpekawa

stredopoliari: Abdul Zubairu, Ryan Koolwijk, Hamza Čatakovič, Milan Corryn, Jakub Kadák, Ante Roguljič, Tomislav Kneževič, Mohammed Lamine, Paulo Junior, Achraf El Mahdioui

útočníci: Gino van Kessel, Osman Bukari, Ivenzo Comvalius, Ahmad Ghali, Lukáš Letenay, David Depetris

  

odchody: Marián Pišoja (hosťovanie, Púchov), Lenny Frank Buyl, Adam Laczkó, Peter Kleščík, Lukáš Skovajsa, Jovan Pavlovič

príchody: Menno Bergsen, Erik Nielson, Ahmad Ghali, Tomislav Kneževič, Paulo Junior, Lukáš Letenay

  

Výsledky AS v príprave:

AS Trenčín - MFK Karviná 0:0
AS Trenčín - MFK Frýdek-Místek 5:0, góly: Kadák 4, Roguljič
AS Trenčín - SFC Opava 4:3, góly AS: Čatakovič 2, Van Kessel, Roguljič
AS Trenčín - Viktoria Otrokovice 6:1, góly AS: Comvalius 2, Depetris 2, Kadák, Corryn
Górnik Zabrze - AS Trenčín 3:1, gól AS: Depetris
Čukarički Belehrad - AS Trenčín 0:2, góly: Depetris, Roguljič
FK Teplice - AS Trenčín 4:1, gól AS: Zubairu
AS Trenčín - FC Zbrojovka Brno 3:2, góly AS: Šulek, Križan, Čatakovič