Najprv o šestku, potom o Európu

Najprv o šestku, potom o Európu

Ružomberčania pôjdu do jari s minimálnymi zmenami, vysoké ambície majú vo Fortuna lige aj v Slovenskom pohári.

MFK Ružomberok vstupuje do jarnej časti Fotuna ligy s cieľom udržať si pozíciu v prvej šestke tabuľky a následne zabojovať o európske súťaže. Káder neprešiel výraznejšími zmenami. Počas zimnej prestávky ho opustil len Filip Hašek, ktorému sa skončilo hosťovanie, a z Dunajskej Stredy prišiel Ladislav Almási. Na odchode je albánsky stredopoliar Kristi Qose.

"Na úvod mužstvo čakajú štyri zápasy o prvú šestku. V tabuľke sú minimálne bodové rozdiely medzi viacerými mužstvami. Verím, že túto fázu zvládneme a potom budeme bojovať ďalej. Vieme, že sa v prvom rade počíta pohárová Európa. Určite sa chceme o ňu usilovať," deklaroval na utorňajšej tlačovej konferencii generálny riaditeľ bronzového medailistu z minulej sezóny Ľubomír Golis. V rovnakom duchu pokračoval aj hlavný tréner Ján Haspra: "Ak chlapci zvládnu úvodné štyri kolá, opadne z nich nervozita, keďže nosná úloha bude splnená. Európska súťaž - to by bolo niečo neuveriteľné, ale pokúsime sa o to." Stopér a kapitán Ján Maslo spomenul aj ďalšiu ambíciu: "Sme vo štvrťfinále Slovenského pohára, aj s ním spájame nemalé očakávania."

Liptáci sa na jar najprv pripravovali v domácich podmienkach, potom boli desať dní v Turecku a od uplynulej stredy dolaďujú fazónu predovšetkým na vlastnom umelom trávniku. Mužstvo odohralo šesť stretnutí s bilanciou tri víťazstvá a tri prehry. "Príprava dopadla na jednotku. Všetko, čo sme si predsavzali, sa aj splnilo. Pobyt v Turecku vyšiel po všetkých stránkach, bol naozaj špičkový. Už sme plní očakávania," pochvaľuje si Ján Haspra.

Do jeho kádra zvonku pribudol len jeden hráč, slovenský reprezentant do 21 rokov Ladislav Almási z Dunajskej Stredy, ktorý na jeseň hosťoval v druholigovej Petržalke. "Pri posilnení mužstva sme sa aj preto rozhodli pre útočníka, že v jesennej časti bolo našich gólov pomenej. S Lacom som zatiaľ maximálne spokojný. Po hráčskej i ľudskej stránke. Dúfam, že sa presadí aj v ligových stretnutiach. Práve takýto typ hráča dopredu sme chceli," vysvetľoval Haspra.

Na 25-člennej súpiske s tromi brankármi už nefiguruje meno stredopoliara Kristiho Qoseho. "Keďže po skončení sezóny Qosemu u nás vyprší zmluva, intenzívne riešime jeho prestup. Na tomto poste už dávame priestor hráčom s perspektívou. Boli sme v rokovaní s viacerými českými klubmi, pričom s jedným už prišlo takmer k dohode, no možný nový angažmán odmietol hráč a jeho agent," prezradil Ľubomír Golis. Jediným dlhodobejším maródom v kabíne je Matej Kochan, ale aj on po plastike predného krížneho väzu už individuálne trénuje a zapája sa aj do niektorých spoločných tréningov.

Na tlačovke zazneli aj informácie o dobudovaní klubovej akadémie. "V decembri 2019 sme zavŕšili naše takmer dvojročné úsilie. Boli dokončené nové ubytovacie kapacity, vyrástlo ihrisko s umelým trávnikom menších rozmerov, nová tribúna na sedenie pri doterajšej umelke a zrekonštruoval sme štadión v mestskej časti Černová," zhrnul zrealizované projekty generálny riaditeľ MFK.

     

Káder MFK Ružomberok na jarnú časť sezóny 2019/20:

brankári: Jakub Červeň, Matúš Macík, Ivan Krajčírik

hráči v poli: Alexander Mojžiš, Ján Maslo, Mário Mrva, Filip Twardzik, Michal Jonec, Matej Čurma, Lukáš Kojnok, Alex Holub, Matúš Kmeť, Mário Almaský, Dalibor Takáč, Martin Regáli, Matej Kochan, Tihomir Kostadinov, Michal Dopater, Matej Zsigmund, Viktor Jedinák, Timotej Múdry, Adam Brenkus, Tomáš Bobček, Štefan Gerec, Ondřej Novotný, Ladislav Almási

   

príchody: Ladislav Almási (DAC Dunajská Streda)

odchody: Filip Hašek (skončenie hosťovania)