Oravcov prestup do MLS spečatený

Oravcov prestup do MLS spečatený

Matej Oravec sa z Dunajskej Stredy sťahuje do Philadelphie.

Slovenský reprezentant do 21 rokov Matej Oravec prestúpil z DAC Dunajská Streda do Philadelphie Union. S účastníkom Major League Soccer podpísal trojročný kontrakt s opciou klubu aj na štvrtú sezónu. V severoamerickej súťaži s čoraz väčšou prestížou bude tretím Slovákom - Albert Rusnák hrá za Real Salt Lake a Ján Greguš za Minnesotu United.

"Športový riaditeľ Philadelphie pre Európu nás kontaktoval v decembri. Rokovania trvali istú dobu, hráč si medzitým pozrel nové prostredie, keď počas sviatkov navštívil klub. Oravec sníval o prestupe do tejto ligy a želáme mu v nej veľa úspechov. Je to prvý priamy prestup z Fortuna ligy do MLS. Veríme, že Mateja budeme v Európe pravidelne vídať v zápasoch slovenskej reprezentácie," povedal pre klubový web športový riaditeľ DAC Jan Van Daele.

Matej Oravec pôsobil v DAC od začiatku tejto sezóny. Odchovanec Spartaka Trnava prišiel do Dunajskej Stredy v lete z Podbrezovej. "Zažil som tu krásny polrok, na ktorý určite nikdy nezabudnem. Na DAC budem spomínať v dobrom a chalanom držím palce, aby ešte zabojovali o titul a v pohári to dotiahli do úspešného konca," vyhlásil defenzívny univerzál, ktorý odohral za DAC 17 stretnutí vo Fortuna lige a pridal aj dva štarty v Európskej lige a rovnako dva v Slovnaft Cupe. V našej lige odohral celkovo 68 duelov, v ktorých dal dva góly.

Základná časť MLS odštartuje 29. februára. V uplynulom ročníku skončila Philadelphia vo Východnej konferencii na tretej priečke a v konfrenčnom semifinále play-off vypadla s Atlantou.