ViOn získal Hrnčára i Kelemena

ViOn získal Hrnčára i Kelemena

Zlaté Moravce angažovali na hosťovanie dvoch mladíkov, výraznejšie zmeny v kádri už nechystajú.

ViOn Zlaté Moravce získal na hosťovanie dvoch ofenzívnych hráčov Marka Kelemena zo Spartaku Trnava a Davida Hrnčára zo Slovana Bratislava. Obaja strávia v tíme jarnú časť tejto sezóny Fortuna ligy. Devätnásťročný Kelemen absolvoval mládežnícku kariéru v Dunajskej Strede, v Trnave odohral medzi mužmi sedem zápasov našej ligy, štyrikrát sa predstavil v kvalifikácii Európskej ligy. O tri roky starší Hrnčár je kmeňový hráč Slovana, na jeseň hosťoval u nováčika súťaže FK Pohronie. V aktuálnej sezóne Fortuna ligy má na konte sedemnásť štartov a jeden gól.

"Snažíme sa posilniť útočnú fázu. Vždy vychádzame z možností, ktoré sú. Sú to mladí chlapci, ktorí sa chcú presadiť v lige. Pridaná hodnota ich pôsobenia u nás by tak mala byť samozrejmá. Veríme, že nám pomôžu. Určite budeme hľadať ešte útočníka. Na tomto poste sme mali problémy. Budeme sa snažiť, aby sme boli v týchto herných činnostiach lepší," povedal tréner ViOnu Karol Praženica.

Káder Zlatých Moraviec ešte nie je kompletne uzavretý. Po jesennej časti v ňom už nefiguruje trojica Senad Jarovič, Shaka Mawuli Eklu a Jakub Švec. V prípade odchovanca Šveca sa jeho hosťovanie vo ViOne z Dunajskej Stredy môže predĺžiť. "Doplnenie kádra máme v tejto chvíli takmer uzavreté. Posledným voľným okienkom je príchod ešte jedného útočníka. Pracujeme na tom. Veríme, že budeme úspešní. Čo sa týka odchodov, sú možné jeden alebo dva. Pôjde však o futbalistov širšieho kádra. Držíme sa zásady, že to, čo funguje, netreba meniť. Preto sa snažíme do tímu zasahovať len minimálne a citlivo. Skutočne iba na posty, kde nás tlačila topánka na jeseň," povedal generálny manažér aktuálne siedmeho tímu Fortuna ligy Marek Ondrejka.