V auguste skóroval proti Trnave, teraz posilnil jej rivala

V auguste skóroval proti Trnave, teraz posilnil jej rivala

Slovan Bratislava získal slovinského útočníka Alena Ožbolta z Lokomotivu Plovdiv.

Novou posilou Slovana Bratislava sa stal Alen Ožbolt. Slovinský útočník podpísal s belasými 4,5 ročný kontrakt a v sobotu odcestoval s mužstvom na sústredenie do Turecka. Dvadsaťtriročný odchovanec NK Domžale pôsobil v akadémii Borussie Dortmund a je historicky najlepším strelcom slovinskej reprezentácie do 21 rokov. Naposledy hral za Lokomotiv Plovdiv a v auguste sa v jej drese predstavil aj na Slovensku. V odvete 2. kola kvalifikácie Európskej ligy v Trnave v 74. minúte strelil gól na 3:1, a práve tento zásah napokon rozhodol o tom, že bulharský klub postúpil na úkor Spartaka ďalej.

„Alen je hráč s potenciálom do budúcnosti, ktorého si pred niekoľkými rokmi vyhliadla Borussia Dortmund, čo je jasný signál, že musí spĺňať určité kritériá. Prichádza ako hrotový útočník, ktorý dal najviac gólov v histórii slovinskej reprezentácie do 21 rokov a v mladom veku sa ešte stále môže výrazne zlepšovať. Po jesennej časti, keď svojimi výkonmi upútal aj v zahraničí, sme o jeho služby bojovali v silnej konkurencii viacerých klubov. Teším sa, že Alen sa rozhodol pre Slovan a verím, že využije svoj potenciál,“ povedal pre klubový web generálny riaditeľ Slovana Ivan Kmotrík ml. 

V belasom sa výrazne presadil aj ďalší slovinský útočník Andraž Šporar, o ktorého je na trhu veľký záujem, no stále je hráčom Slovana a odcestoval aj na sústredenie do Turecka. „Andraž nastavil latku vysoko a pre každého útočníka bude náročné, aby sa mu vyrovnal a prípadne ho aj prekonal. Bez ohľadu na to, ako sa vyvinie situácia s Andražom, nechceme povedať, že Alen je jeho náhrada. Bude totiž len na ňom, ako sa popasuje so svojou pozíciou v tíme a či bude strieľať góly. Som presvedčený, že Alen na to má potenciál. Keď ho porovnáme s Andražom, je vzrastom o niečo nižší, no vie sa presadiť v šestnástke súpera a je veľmi zaujímavý vo finalizácii akcií. Uvidíme, ako sa v nasledujúcich šiestich mesiacoch adaptuje, podľa toho budeme prípadne pristupovať aj k riešeniu pozície útočníka počas leta, keďže by sme na tomto poste chceli mať minimálne vyrovnanú dvojicu hráčov,“ dodal Ivan Kmotrík ml.

Alen Ožbolt sa na pôsobenie v tíme slovenského majstra teší. „Som šťastný, že som sa stal súčasťou Slovana Bratislava. Už som bol na novom Tehelnom poli, ktoré je nádherné a nemôžem sa dočkať, keď si tam prvýkrát zahrám. Stretol som sa s trénerom a celým realizačným tímom, už som spoznal aj spoluhráčov. Počas zimy som mal ponuky z popredných klubov z Bulharska i Maďarska, no pre Slovan zavážilo viacero dôvodov. Páči sa mi ofenzívny štýl hry, v tíme poznám viacero hráčov, a keď som v televízii sledoval Slovan v Európskej lige proti Besiktasu či Wolverhamptonu, povedal som si, že toto je jednoducho moja prvá možnosť. Chcem potešiť fanúšikov gólmi a spolu s celým tímom dosiahnuť pre tento klub veľa úspechov doma i na medzinárodnej scéne,“ vyhlásila prvá zimná posila Bratislavčanov.