Belasí už v sobotu do Turecka, Šporar otázny

Belasí už v sobotu do Turecka, Šporar otázny

Slovanisti by mali začať sústredenie v Beleku v takmer rovnakej zostave, v akej končili jeseň, aktuálny je zatiaľ len odchod Andraža Šporara.

Futbalisti Slovana Bratislava nebudú experimentovať a aj túto zimu absolvujú najväčšiu časť prípravy v Turecku. Odcestujú v sobotu 11. januára a zotrvajú tam takmer mesiac do 8. februára. Tréner Ján Kozák ml. bude mať k dispozícii dvadsaťštyri hráčov do poľa a štyroch brankárov vrátane členov akadémie Filipa Lichého a Denisa Potomu. 

Otázne zostáva, či vo výprave bude aj Andraž Šporar. "Momentálne máme letenku aj pre Andraža. Situácia sa mení z hodiny na hodinu, takže nemôžem vylúčiť, že s nami pocestuje, ale ani jeho prestup do iného klubu," povedal na piatkovom brífingu športový riaditeľ Slovana Richard Trutz. Slovinský útočník má za sebou vynikajúcu jeseň, keď vo všetkých súťažiach strelil dvadsať gólov a pridal šesť asistencií. Jeho výkony vyvolali záujem viacerých zahraničných klubov. Dlhšie sa hovorí o záujme Celticu Glasgow, najnovšie pribudol interes z Portugalska. "Môžem potvrdiť, že máme oficiálnu ponuku zo Sportingu Lisabon. Okrem Sportingu je však viacero záujemcov, s ktorými rokujeme, takže zatiaľ nie je jasné, či a kam Andraž prestúpi. Dostali sme ponuku aj z arabského sveta a ďalších krajín," prezradil generálny riaditeľ Slovana Ivan Kmotrík ml. Líder Fortuna ligy už dávnejšie avizoval, že svoju najväčšiu hviezdu nepustí "za dobré slovo". Stúpajúci záujem zvýšil aj cenu za 25-ročného Šporara. "Ešte by som nerád predbiehal. Je možné, že Andraž zostane, ale ponuky sú už na takej úrovni, aby boli pre klub zaujímavé," pokračoval Ivan Kmotrík ml. Podľa mediálnych informácii "belasí" žiadajú čiastku na úrovni 7-8 miliónov eur, no ich generálny riaditeľ ponuky nešpecifikoval: "Nechcem nič konkretizovať, ale ak sa transfer skompletizuje, Šporar bude určite najdrahší prestup zo Slovenska."

V opačnej situácii je Dominik Greif. Dvadsaťdvaročný brankár zaujal svojimi výkonmi v Európskej lige, keď viackrát podržal svoj tím. Aj v súvislosti s ním sa skloňoval záujem zo zahraničia, napokon však všetko smeruje k jeho zotrvaniu v Bratislave. "Pokiaľ viem, zatiaľ ma nikto nechce a neexistuje žiadna ponuka," poznamenal so smiechom člen širšieho kádra slovenskej reprezentácie. S jeho zotrvaním počíta aj vedenie klubu. "Na Greifa nemáme žiadnu oficiálnu ponuku, takže predpokladám, že zostane," vyhlásil Ivan Kmotrík ml. V belasom drese bude pokračovať aj kapitán Vasil Božikov. Bulharský obranca podpísal s klubom novú zmluvu na dva a pol roka. Nové kontrakty uzavreli aj ďalší obrancovia Lukáš Pauschek a Vernon De Marco. "Slovan bol moja priorita. Tento klub rastie z roka na rok. Musím poďakovať prezidentovi za neustále zlepšovanie podmienok. Verím, že tu môžem napredovať a vyhrávať trofeje," povedal Vasil Božikov.

Slovanisti zaberajú v príprave od 6. januára. Napriek dlhšiemu oddychu a sviatkom hráči nemali väčšie problémy s kondíciou. "V prvom týždni sme mali vstupný tréning, chlapci sa trochu rozhýbali, absolvovali testy. Testovali sme aj váhu a nikto nepresahoval stanovený limit. Všetci si oddýchli, ale aj pracovali na tom, aby boli v poriadku. Už v sobotu cestujeme na mesiac preč. Ja som v Turecku ešte nebol, takže som dal na rady asistentov, ktorí si podmienky pochvaľovali," prezradil tréner Slovana Ján Kozák ml. Návrat na trávniky vítajú aj hráči. "Prvý týždeň bol náročný, mali sme veľa tréningov, ale nič iné sme ani nečakali. Ideme do Turecka, takže konečne budeme viac na ihrisku. Určite je to lepšie na prírodnej tráve, ako sa trápiť na umelom trávniku. Všetci sa tešíme," povedal Dominik Greif.

Slovan odohrá na sústredení osem prípravných zápasov najmä proti tímom z východnej Európy. Medzi zvučnejšie mená patria Rubin Kazaň či Ludogorec Razgrad, s ktorým sa belasí stretnú na záver tureckej prípravy. "Budú to dobré zápasy, ktoré nás posunú ďalej. Dobré je, že každý hráč dostane príležitosť ukázať sa," dodal Vernon De Marco.

       

Program Slovana Bratislava v Turecku:

18. január: FC Orenburg – Slovan
22. január: Wisla Plock – Slovan
25. január: Rubin Kazaň – Slovan
29. január: Karpaty Ľvov – Slovan
29. január: Dynamo Brest – Slovan
1. február: Olimpija Ľubľana - Slovan
1. február: Lokomotiv Plovdiv - Slovan
7. február: Ludogorec Razgrad – Slovan
8. február: návrat zo sústredenia a pokračovanie tréningov v domácich podmienkach