Začiatok bez reprezentantov, no s brankárom z Holandska

Začiatok bez reprezentantov, no s brankárom z Holandska

Trenčania odštartovali zimnú prípravu.

AS Trenčín odštartoval v pondelok 6. januára zimnú prípravu, na úvodnom zraze sa trénerovi Norbertovi Hrnčárovi hlásilo 28 hráčov. Boli medzi nimi štyria brankári a 24 hráčov do poľa. Absentovali reprezentanti do 21 rokov Martin Šulek a Jakub Kadák, ktorí sú na prípravnom kempe v Turecku. Zo zdravotných dôvodov chýbali aj ďalší hráči, ktorí sa pripoja k mužstvu podľa toho, ako sa budú doliečovať.

V kádri už nie je kvarteto odchádzajúcich hráčov Peter Kleščík, Lukáš Skovajsa, Jovan Pavlovič a Adam Laczkó. Novou tvárou je brankár Menno Bergsen prichádzajúci z FC Eindhoven a francúzsky stopér Steve Kapuadi z Interu Bratislava. Po polročnom hosťovaní v druholigovom Púchove sa do prípravy zapojili bývalí mládežnícki reprezentanti Slovenska Marián Pišoja a Dávid Machara. Už v závere jesene sa k tímu pripojil a podpísal zmluvu nigérijský krídelník Ahmad Ghali. Prípravu s prvým tímom začal aj vekom stále dorastenec Lukáš Letenay, ktorý nastúpil v závere jesene na svoje prvé dva zápasy vo Fortuna lige.

Na AS čaká osem prípravných stretnutí. Päť z nich odohrá na domácom ihrisku v Trenčíne. Ďalšie tri na sústredení na Cypre, ktorý po siedmich rokoch vymenil za Turecko. Herná časť prípravy odštartuje v stredu 15. januára, keď doma privíta český prvoligový tím MFK Karviná a v ten istý deň aj treťoligový Frýdek-Místek. O tri dni neskôr sa dvojzápas proti českému prvoligistovi a treťoligistovi zopakuje. Najskôr to bude duel s SFC Opava a druhý zápas v pláne je proti Viktorii Otrokovice. Nasledovať bude dvanásťdňový pobyt v cyperskom letovisku Ayia Napa. Mužstvo naň odcestuje 19. januára, vráti sa 30. januára. Súpermi AS budú postupne dvanásty tím poľskej ligy Górnik Zabrze, štvrtý tím srbskej ligy FK Čukarički a jedenásty klub českej ligy FK Teplice (29. januára). Generálka na Fortuna ligu čaká Trenčanov v sobotu 8. februára na domácom ihrisku proti tretiemu mužstvu druhej českej ligy Zbrojovke Brno. 

   

Program zimnej prípravy AS Trenčín:

6. januára o 9.00 h - zraz (štadión Sihoť)
15. januára o 11.00 h - MFK Karviná (štadión Sihoť)
15. januára o 13.00 h - MFK Frýdek-Místek (štadión Sihoť)
18. januára o 11.00 h - SFC Opava (štadión Sihoť)
18. januára o 13.00 h - Viktoria Otrokovice (štadión Sihoť)
22. januára - Górnik Zabrze (Ayia Napa/Cyprus)
25. januára - FK Čukarički (Ayia Napa/Cyprus)
29. januára - FK Teplice (Ayia Napa/Cyprus)
8. februára - Zbrojovka Brno (štadión Sihoť)