V Nitre noví majitelia, trénerom Demjanenko

V Nitre noví majitelia, trénerom Demjanenko

Do nitrianskeho klubu vstúpil ukrajinský investor, mužstvo ako tréner prevezme jeden z najlepších futbalistov v histórii ukrajinského futbalu.

FC Nitra má od januára nových majiteľov, klub kúpil ukrajinský investor. Novým trénerom sa stal Anatolij Demjanenko (na fotke vľavo), športovým riaditeľom bude Andrej Kolesnik (na fotke vpravo). Na štarte zimnej prípravy o tom informoval klub na tlačovej konferencii. Šesťdesiatročný Demjanenko je bývalým reprezentačným obrancom ZSSR, na ME 1988 získal striebro. Hral na troch MS, je päťnásobným majstrom ZSSR a s Dynamom Kyjev vyhral v roku 1986 Pohár víťazov pohárov. V ankete týždenníka Ukrajinský futbal o najlepšieho futbalistu Ukrajiny v 20. storočí sa umiestnil na tretej priečke za Andrijom Ševčenkom a Olegom Blochinom. "Čaká nás ťažká úloha zachrániť Nitru vo Fortuna lige. Tiež chceme mať úspech v Slovenskom pohári. Vieme, že za posledné roky sa tu vymenilo viacero hráčov. Budeme sa spoliehať na futbalistov, ktorí sú momentálne v kádri. Chceme dať šancu aj mladým hráčom, aj skúsenejším. Čaká nás veľa práce. Dôležité bude, aby hráči verili trénerovi a tréner hráčom. Uvidíme, ako nutné bude posilnenie mužstva. Dôležitých bude úvodných päť súťažných zápasov v jarnej časti sezóny," povedal najlepší futbalista ZSSR z roku 1985.

Nitra absolvuje prípravu v domácich podmienkach. V pláne má šesť prípravných zápasov. Bude hrať v zimnej Tipsport lige so Skalicou, Brnom a Dunajskou Stredou. Absolvuje tiež zápas v Rakúsku proti Riedu, potom duel s Banskou Bystricou a generálkou na Fortuna ligu bude súboj s Popradom. Nitra je po jeseni v tabuľke na predposlednom 11. mieste, na desiatu Sereď stráca tri body.