Sústredenie v Turecku najmä o spoznávaní

Sústredenie v Turecku najmä o spoznávaní

Nový tréner našej dvadsaťjednotky Jaroslav Kentoš sa prvýkrát stretol so svojimi zverencami.

Nový tréner slovenskej reprezentácie do 21 rokov Jaroslav Kentoš chce využiť januárové herné sústredenie v Turecku na čo najlepšie spoznanie hráčov. V 23-člennom kádri pre dva zápasy v Beleku sú len futbalisti zo slovenských klubov, keďže nejde o oficiálny asociačný termín. Kentoš na poste nahradil Adriana Guľu, ktorý sa stal trénerom Viktorie Plzeň. "Cítim sa fajn, aj keď december 2019 bol dosť náročný na organizáciu. Chlapcom som zaželal všetko dobré do roku 2020 a bol by som rád, ak by sme vytvorili korektnú partiu s výbornými vzťahmi. Chcem nadviazať na prácu, ktorá bola urobená doteraz," povedal nový kouč dvadsaťjednotky na nedeľnom zraze v Senci.

Slováci odohrajú počas kempu dve prípravné stretnutia. Najprv nastúpia proti tureckému druholigistovi, v druhom zápase si 12. januára o 15.00 SEČ (o 17.00 h miestneho času) zmerajú sily s rovesníkmi z Dánska. Bývalý kouč MŠK Žilina má pred kempom jasne vytýčené plány. "Odohráme dva prípravné zápasy. Prvý s tureckým druholigistom Istanbulsporom. Vrcholom sústredenia bude zápas s dánskou dvadsaťjednotkou. Je to pre mňa fáza skúšania a chcem chalanov poriadne spoznať. Nie je to ale oficiálny asociačný termín a niektoré kluby hráčov neuvoľnili. Chcem spoznať aj členov realizačného tímu a koncepčnou prácou vytvoriť silný tím. Využijeme každú tréningovú jednotku a každý zápas, aby sme boli lepší," povedal Jaroslav Kentoš.

Mladí Slováci nemajú najlepšie rozohranú kvalifikáciu ME 2021, doposiaľ prehrali v Azerbajdžane 1:2, vyhrali v Lichtenštajnsku 4:2, podľahli Francúzsku 3:5 a poradili si s Gruzínskom 3:2. Kentoš nad tímom palicu neláme: "Nerád kalkulujem a nemám ani veľké reči. Niektoré zápasy som videl aj naživo. Tie, kde som nebol osobne, som videl v televízii. Môže nás mrzieť strata bodov v Azerbajdžane. Sústredím sa len na dva najbližšie zápasy v Turecku a potom na marcovú kvalifikáciu s Gruzínskom a Lichtenštajnskom. Až keď ich zvládneme, môžeme uvažovať, čo bude ďalej."

V Senci sa v nedeľu zišiel kompletný tím, za kabínu dostal pred médiami priestor aj stredopoliar Denis Baumgartner. "Trénera som osobne nepoznal, verím, že spolupráca bude v poriadku a všetci sa spoznáme. Veľmi sa na spoluprácu teším. Myslím si, že bude pokračovať v robote trénera Guľu a zopakujem, že sa naozaj teším na reprezentáciu. Hrať v nej je česť, budem sa snažiť čo najlepšie pracovať a každý z nás sa bude chcieť pred novým trénerom ukázať. Kvalifikácia je pre nás zamotaná, ale nič nie je stratené. V Turecku sa budeme spoznávať a určite už riešiť aj viaceré veci do budúcna. Sme plní očakávania," vyjadril sa futbalista Senice.

   

Nominácia slovenskej reprezentácie do 21 rokov na sústredenie v Turecku

brankári: Benjamín Száraz (DAC Dunajská Streda), Ivan Krajčírik (MFK Ružomberok), Samuel Petráš (MŠK Žilina)

obrancovia: Kristián Vallo, Adam Kopas, Branislav Sluka (všetci MŠK Žilina), Alex Holub, Alexander Mojžíš (obaja MFK Ružomberok), Martin Šulek (AS Trenčín), Ivan Mesík (Spartak Trnava), Matúš Vojtko (Zemplín Michalovce)

stredopoliari: Jakub Švec, Martin Kovaľ (obaja ViOn Zlaté Moravce), Jozef Špyrka (Železiarne Podbrezová), Jakub Kadák (AS Trenčín), Martin Gamboš (Spartak Trnava), Adam Brenkus (MFK Ružomberok), Ján Bernát, Dávid Ďuriš (obaja MŠK Žilina), Peter Kolesár (Zemplín Michalovce), Denis Baumgartner (FK Senica)

útočníci: Ladislav Almási (FC Petržalka), Marek Fábry (FC Nitra)

  

Náhradníci:

brankári: Dávid Šípoš (FC Nitra), Denis Chudý (AS Trenčín), Martin Vantruba (FK Pohronie/Slavia Praha)

obrancovia: Denis Knižka (FK Dubnica nad Váhom), Ondrej Elexa (FC Nitra), Filip Vaško (Udinese Calcio), Samuel Kozlovský (Slovan Bratislava), Matej Madleňák (MFK Ružomberok)

stredopoliari: Matúš Kmeť (MFK Ružomberok), Kristián Mihálek (Spartak Trnava), Matej Grešak, Tibor Slebodník (obaja FK Poprad), Denis Potoma (Slovan Bratislava), Martin Mášik (MFK Skalica), Kristián Lukáčik (ŠKF Sereď)

útočníci: Marko Kelemen (Spartak Trnava), Peter Voško (Partizán Bardejov), Roland Gerebenits (MŠK Žilina), Martin Rymarenko (FC ŠTK 1914 Šamorín)