Na záver cieľ bodovať a potešiť fanúšikov

Na záver cieľ bodovať a potešiť fanúšikov

Tréneri Slovana musia pred súbojom s Bragou riešiť najmä zloženie stredovej formácie, v ktorej budú chýbať dvaja vykartovaní hráči.

S ambíciou dosiahnuť pred peknou návštevou dobrý výsledok idú futbalisti Slovana Bratislava do záverečného duelu K-skupiny Európskej ligy proti Brage. Vo štvrtok sa na Tehelnom poli rozlúčia s úspešnou jeseňou, v ktorej už odohrali 35 zápasov. Zverenci trénera Jána Kozáka ml. už síce nemôžu postúpiť do šestnásťfinále, ale prvýkrát v skupine môžu hrať doma pred platiacimi divákmi. Podľa Jána Kozáka chcú belasí hrať tak, aby sa s pohárovou Európou rozlúčili ziskom bodov. Mohli by tak v prípade výhry vyrovnať 7-bodový rekord Spartaka Trnava v skupine Európskej ligy z minulého roka. Budú im však chýbať suspendovaní Joeri de Kamps a Ibrahim Rabiu. "Nie je dôvod hrať veľmi otvorený futbal. V Európe sa hrá aj o výsledky. Musíme hrať dobre takticky, Braga je kvalitný a rýchly súper. Musíme k tomu pristúpiť s plnou vážnosťou. Hráme ale doma, chceme byť ofenzívnejší a uvidíme, čo nám dovolí súper," povedal na stredajšej tlačovej konferencii kouč úradujúceho slovenského majstra. Ani zdravotný stav tímu nie je najlepší: "Nie je to ideálne. Medveděv a Holman sú s otáznikom, Čavrič je dlhodobejšia vec. Greif už trénuje šesť dní, uvidíme po tréningu, ako sa rozhodneme."

Za kabínu dostal pred médiami priestor 27-ročný argentínsky obranca Vernon de Marco. Podľa neho bude pre Slovan výhodou domáce prostredie: "Je to iné, doma je doma. Hráme na našom štadióne s našimi fanúšikmi. Budeme silnejší. Im už o nič nejde. Nálada v šatni je dobrá, tešíme sa na posledný jesenný zápas. Musíme odovzdať všetko, aby sme mali dobrý pocit a mohli ísť na dovolenky spokojní. Musíme byť najmä zodpovední."

Zadák domácich tvrdí, že Slovan sa musí sústrediť najmä na seba: "Nemám o nich informácie, ale my sa musíme sústrediť na seba. Musíme sa pozerať na nás a potom to bude dobré. Vyrovnať bodový rekord slovenského klubu v skupine je pre nás motivácia."

Hoci sa očakáva chladné počasie, na tribúny by si malo nájsť cestu množstvo fanúšikov. "Očakávam, že príde veľa ľudí, a že im ukážeme pekný futbal. Musíme si to s nimi užiť. Konečne môžu prísť aj ďalší diváci okrem deti," poznamenal Vernon de Marco a Ján Kozák k téme doplnil: "Tešíme sa. Verím, že divákov príde čo najviac, aj keď nehráme o postup. Verím, že im urobíme radosť."

Momentálne je predaných vyše 9000 lístkov, v klube dúfajú v návštevu 12- až 13-tisíc divákov. Zápas v priamom prenose prinesie RTVS. Povedú ho rozhodcovia z Poľska, ako hlavný Pawel Gil.