Vyhrať a veriť

Vyhrať a veriť

Slováci musia proti Azberbajdžanu bodovať naplno, očakávajú však iný zápas, ako bola júnová kanonáda v Baku.

Rýchlo zahodiť sklamanie z Rijeky za hlavu, vyhrať nad Azerbajdžanom a veriť. Tréner slovenskej reprezentácie Pavel Hapal musí v zostave oproti duelu v Chorvátsku (1:3) urobiť najmenej jednu zmenu po červenej karte Róberta Maka, naznačil však, že by nemusela byť jediná. Slováci už nemajú postup zo skupiny vo vlastných rukách. Po tretej kvalifikačnej prehre v Chorvátsku na to potrebujú v utorok o 20.45 v Trnave bezpodmienečne zdolať Azerbajdžan a spoliehať sa na remízu z duelu Wales - Maďarsko v Cardiffe.

Aj kapitán reprezentácie Marek Hamšík na pondelňajšej predzápasovej tlačovke v Šamoríne zdupľoval, že sa treba sústrediť najmä na Azerbajdžan a dať hlavy hore, resp. na predchádzajúce sklamania zabudnúť: "Času bolo málo. Deň po zápase sme ľahko vyklusali a dali dobrú regeneráciu. Dnes už len treba dobre odtrénovať. V kabíne bolo po zápase v Rijeke cítiť sklamanie. Dopadlo to tak, ako to dopadlo. Ale už včera aj dnes sme si niečo povedali, potrebujeme vyhrať a tak sme nastavení v hlavách."

Slováci v júni zvítazili v Baku vysoko 5:1, teraz to však podľa Hamšíka bude iný zápas. "Azerbajdžan nebude ľahký súper, potrápil každého v kvalifikácii. Myslím si, že sem prišli defenzívne naladení. Je na nás, aby sme to čo najrýchlejšie zlomili, s pribúdajúcimi minútami by to mohlo byť ťažšie a ťažšie. Bolo by dobré, aby sme čo najskôr strelili gól. Tam sme vysoko zvíťazili, ale teraz to bude iný zápas," myslí si náš kapitán a na otázku, či bude mužstvo myslieť na stav súbežne hraného zápasu v Cardiffe odvetil: "My sa musíme koncentrovať na ihrisku na nás, možno na lavičke to bude niekto sledovať. My chceme vyhrať a rozlúčiť sa s kvalifikáciou víťazne. A dúfam, že sa k nám prikloní šťastie."

Tréner Hapal musel uvoľniť z výberu brankára Dominika Greifa zo Slovana Bratislava pre problémy s ramenom, nahradil ho Dominik Holec zo Žiliny. V zostave bude absentovať pre trest Mak, inak je mužstvo zdravotne v poriadku. "Hráči neavizujú nič, takže budeme všetci pripravení. Možno ešte dnes máme sklamanie v hlavách, ale už sa musíme koncentrovať na najbližšieho súpera. Musíme to zvládnuť a dúfať v šťastie," povedal kouč Slovenska, ktorý už má v hlave pomerne jasno, ktorých hráčov od začiatku pošle na trnavský trávnik: "Máme pripravenú minimálne jednu zmenu. Post za post, to je jasné. Počkáme si ešte, ako hráči zareagujú na únavu. Možno  bude ešte jedna zmena." Na otázku, či aj on bude sledovať duel v Cardiffe, odpovedal jednoznačne: "Ja sa musím koncentrovať na hráčov na ihrisku a na náš zápas. Určíme, kto to bude sledovať." Tréner nášho výberu nestráca vieru, že remíza vo Walese môže byť reálna. "Stále verím, aj hráči. Je reálne, že sa ten zápas skončí remízou. Aj pre nich to bude zložité. My to však neovplyvníme, a tak musíme veriť. Základ je zajtra vyhrať," uzavrel Pavel Hapal.