Boženík: Verím, že za všetky výkony sa k nám šťastena prikloní

Boženík: Verím, že za všetky výkony sa k nám šťastena prikloní

Róbert Boženík si dal gólový darček k pondelkovým dvadsiatym narodeninám, ale po zápase v Chorvátsku bol smutný.

V reprezentácii je len od júna. Stihol si pripísať sedem štartov a takisto tri góly. Po presných zásahoch do siete Maďarska a Paraguaja zaťažil útočník MŠK Žilina Róbert Boženík aj konto zatiaľ najsilnejšieho súpera. V Rijeke otvoril skóre na ihrisku domácich vicemajstrov sveta z Chorvátska.

Stále len 19-ročný strelec si cenný gól príliš neužil. Po prvom polčase síce viedlo Slovensko 1:0, no po zmene strán zverenci trénera Pavla Hapala trikrát inkasovali a výrazným spôsobom si skomplikovali cestu na majstrovstvá Európy 2020. „Veľmi ma to mrzí. Síce som skóroval, no zápas sme nezvládli a prehrali sme. Sme sklamaní. Po prvom polčase sme mali v hlave, že si môžeme odtiaľto odniesť dobrý výsledok. Pripravovali sme sa na prvú štvrťhodinku druhého polčasu. Bolo nám jasné, že súper na nás vyletí. Hráči Chorvátska boli tí, ktorí museli tvoriť. Bohužiaľ, dostali sme dva góly, červenú kartu a to sa proti vicemajstrom sveta už ťažko otáča,“ povedal Róbert Boženík.

Rodák z Terchovej bojoval proti nesmierne náročnému súperovi a rozhodne obstál. „Pre mňa je vynikajúce, že môžem vo svojom veku hrať takéto zápasy. Veľmi ma však mrzí tento výsledok bez ohľadu na to, či by som bol na ihrisku,“ konštatoval Róbert Boženík a následne opísal svoj prestížny presný zásah: „Stano Lobotka si so mnou narazil loptu, následne si ju prebral do kraja. Vedel som, kam približne bude adresovať prihrávku. Nabehol som si do týchto priestorov a spoločne s domácim stopérom sme sa šmýkačkou snažili zasiahnuť loptu. Podarilo sa mi to a aj s prispením teču obrancu skončila lopta v sieti. Je to však jedno, keďže sme prehrali.“

Bol to zápas dvoch polčasov. Prvý Slováci zvládli výborne. „Tréner nám povedal jasné pokyny, ktoré máme plniť. Myslím si, že sa nám to aj darilo. Nedali sme priestor najlepším hráčom súpera. Samozrejme, Chorváti sa dostali do niekoľkých šancí po štandardných situáciách, ale dobre sme to uskákali. Druhé dejstvo nás mrzí.“

Slováci prehrali s Chorvátmi oba zápasy v kvalifikačnej skupine – doma v Trnave 0:4 a vonku na štadióne Rujevica v Rijeke 1:3. „Nie nadarmo sú vicemajstri sveta. Ich kvalita je neskutočná. Aj náš výkon však spĺňal solídne parametre. Škoda druhého polčasu,“ smútil Róbert Boženík.

   

VERÍ V POSTUP

Slováci už nemajú situáciu v boji o majstrovstvá Európy 2020 vo svojich rukách. Chorváti sú istí postupujúci a naši reprezentanti si v utorok zaistia druhú postupovú priečku len v prípade, že zdolajú doma Azerbajdžan a v dueli Wales – Azerbajdžan sa zrodí remíza. „Treba si zobrať z posledného zápasu len to dobré. Vieme, akým spôsobom sme zdolali Azerbajdžan u nich (5:1). Nesmieme nič podceniť. Dáme do toho všetko. Verím, že za všetky výkony, ktoré sme doteraz predvádzali v kvalifikácii, sa k nám šťastena prikloní a na šampionát napokon postúpime,“ uzavrel Róbert Boženík.