Ďalší slovenský brankár v Premier League?

Ďalší slovenský brankár v Premier League?

Martin Dúbravka možno bude mať v Anglicku kolegu z reprezentácie, Dominika Greifa údajne sledujú aj Brighton a Crystal Palace.

O služby slovenského brankára Dominika Greifa sa intenzívne zaujímajú dva kluby anglickej Premier League. Oporu Slovana Bratislava by v januárovom prestupovom období radi získali predstavitelia Brighton & Hove Albion ako aj Crystal Palace. Podľa špecializovaného portálu Football Insider sa zástupcovia oboch klubov boli osobne pozrieť na Greifa v minulotýždňovom stretnutí 4. kola K-skupiny Európskej ligy vo Wolverhamptone, kde Slovan prehral s domácimi Wanderers 0:1. Crystal Palace zastupoval v hľadisku tréner brankárov Dean Kiely a klub z Brightonu asistent kouča brankárov Casper Ankergren. Dvadsaťdvaročný Greif na nich urobil dojem, v zápase okrem iného chytil jedenástku Rubenovi Nevesovi. V nadstavenom čase však nestačil na hlavičku Raula Jimeneza.

Na brankára belasých, ktorý si v 24 súťažných zápasoch v prebiehajúcej sezóne deväťkrát udržal čisté konto, píšu priaznivé reporty aj skauti. Jeho výkon vyzdvihol i tréner Wolves a bývalý brankár Nuno Espirito Santo. "Greif sa dokázal prebojovať do kádra slovenskej reprezentácie a považujú ho za jedného z najtalentovanejších mladých brankárov v Európe," píše Football Insider.

Palace a Brighton sa netaja tým, že by radi posilnili svoj káder na brankárskom poste a budú pokračovať v monitoringu Grefa až do januárového prestupového okna. Jednotkou Crystal Palace je v momentálne Španiel Vicente Guaita, ktorému kryje chrbát waleský reprezentant Wayne Hennessey. V Brightone odchytal všetkých 12 tohtosezónnych ligových duelov Austrálčan Matthew Ryan.