Slovan v Brage bez kapitána

Slovan v Brage bez kapitána

Ján Kozák riešil pred zápasom v Brage absenciu zraneného Vasila Božikova, na špecifickom štadióne by chcel dopadnúť lepšie ako počas hráčskej kariéry.

Tréner Slovana Bratislava Ján Kozák má jasno o zložení zostavy na štvrtkový zápas 2. kola Európskej ligy v Brage. Najviac starostí mal pri zložení obrany, pretože belasým bude chýbať jej pilier a kapitán tímu Vasil Božikov. Kozák základnú jedenástku odhalí až pred zápasom, proti Brage si túži vylepšiť osobnú bilanciu. Súčasný tréner Slovana proti nej nastúpil ako hráč Petržalky, ktorá v roku 2008 vypadla s týmto portugalským klubom v 1. kole Pohára UEFA po prehrách 0:2 v Bratislave a 0:4 u súpera. "Spomienky nie sú príjemné, vypadli sme s celkovým skóre 0:6, ale verím, že si bilanciu vylepším. O pomste nehovorím, je to len šport, ktorý je o výhrach a prehrách, nejde o život," povedal Ján Kozák na stredajšej tlačovej konferencii v priestoroch Estadia de Municipal. Hráči Slovana si na ňom podvečer zatrénovali. "Štadión sa mi páči, je veľmi špecifický. Terén je výborne pripravený," pochvaľoval si obranca Jurij Medveděv.

Sporting nemá v domácej súťaži oslnivú formu, to však Medveděv neberie ako odraz jeho kvality. Braga si v siedmich zápasoch pripísala iba dve víťazstvá a patrí jej jedenásta priečka v tabuľke. Do Európskej ligy však vstúpila rovnako ako Slovan úspešne. V 1. kole si priviezla tri body z Wolverhamptonu, kde vyhrala 1:0. "Braga je výborný tím, s veľkou históriou. Pozerať sa na tabuľku je nezmysel. O všetkom sa rozhodne na ihrisku. Bol by som samozrejme spokojný s víťazstvom, ale musíme podať maximálny výkon a nadviazať na úspechy z predchádzajúcich zápasov. Potom máme šancu uspieť," myslí si český obranca.

Ofenzívny štýl domáceho tímu by Slovanu mohol priniesť šance z brejkov. Práve po ňom sa Medveděv presadil v play-off Európskej ligy na ihrisku PAOK Solún. "To už je história. Ak sa to podarí opäť, budem rád, ale to samozrejme nejde predpovedať. Výhoda je v tom, že budeme mať priestory na brejky, ale musíme hrať najmä zodpovedne vzadu a byť koncentrovaní po celý zápas," dodal Jurij Medveděv.

Vo štvrtkovom dueli bude Slovanu chýbať kapitán Božikov, kto ho nahradí nielen v obrane, ale aj s kapitánskou páskou, tréner Kozák neprezradil: "Vasil je kapitán a má kvalitu, ale jeho náhradníci v tejto sezóne ukázali, že ho môžu a dokážu nahradiť. Máme viac možností, zajtra uvidíte. Kto bude kapitánom, o tom rozhodneme večer."

Na Jána Kozáka smerovali aj otázky od domácich žurnalistov. Boli zvedaví najmä na štýl hry, akým sa chce Slovan prezentovať. "Braga hrá rýchly útočný futbal, využíva rýchle krídla. Očakávam, že bude hrať ofenzívnejšie ako my. My nepôjdeme do žiadneho zápasu ako favorit, ale už sme viackrát dokázali, že sa rozhoduje na ihrisku a pobijeme sa o čo najlepší výsledok," odvetil tréner Slovana.