Bude sa mu na narodeniny znova dariť?

Bude sa mu na narodeniny znova dariť?

Krídelník Slovana Moha si ako narodeninový darček praje tri body z derby.

Marocký krídelník Slovana Bratislava Moha by rád oslávil nedeľňajšie 26. narodeniny triumfom v 154. ligovom derby so Spartakom Trnava. Pre belasých bude súboj 8. kola Fortuna ligy s najväčším rivalom šancou vrátiť sa po reprezentačnej pauze na víťaznú vlnu a naďalej atakovať prvé miesto tabuľky. Naopak, Trnavčania by sa v prípade víťazstva na Slovan bodovo dotiahli.

Pred rokom Slovan tiež hral presne na Mohove narodeniny, keď privítal DAC. Moha skóroval z priameho kopu a pripravil tiež gól pre spoluhráča Andraža Šporara. Týmto zásahom neskôr vyhral anketu Gól mesiaca september. "K narodeninám mám jediné prianie, ktorým je naše víťazstvo v derby. Pred rokom sa mi prianie splnilo, verím, že to vyjde aj teraz. Pokiaľ mi dá tréner dôveru, urobím na ihrisku maximum pre tímový úspech,“ povedal pre klubový web Moha a dodal: "Mám rád derby. V súbojoch s najväčším rivalom získava hráč ešte extra motiváciu do hry, víťazstvo nad Spartakom chutí veľmi sladko. Tri body musia zostať doma aj teraz."

V nedeľu to bude súboj druhého tímu so štvrtým, rivalov delia tri body. "Myslím si, že súper bude vychádzať z defenzívy, bude si vedomý našej ofenzívnej sily. My sa pozeráme na seba, našu kvalitu musíme prejaviť aj na ihrisku. Určite to nebude jednoduché. Avšak je to derby, hráme doma, berieme jedine víťazstvo," vyhlásil Moha, ktorý v marcovom dueli Slovana so Spartakom prihral Andražovi Šporarovi na oba góly a belasí tak oslávili otvorenie nového Tehelného poľa víťazstvom 2:0.