Do kádra ViOnu pribudol brazílsky stopér

Do kádra ViOnu pribudol brazílsky stopér

Dvadsaťdvaročný Jacy bude hosťovať v Zlatých Moravciach.

ViOn Zlaté Moravce rozšíril káder o 22-ročného stopéra Jacyho Maranhaoa Oliveiru. Do aktuálne šiesteho tímu fortunaligovej tabuľky prichádza z brazílskeho klubu Capivariense, v mužstve Karola Praženicu pobudne na hosťovaní do konca sezóny. V zmluve je zakotvená aj klauzula na jeho prípadnú kúpu zo strany ViOnu.

"Napriek tomu, že v súčasnosti máme v tíme stopérske posty vyriešené k spokojnosti, príchod Jacyho sme privítali. A to najmä z dvoch dôvodov. Hráča jeho kvalít sa nám podarilo angažovať za veľmi výhodných podmienok. Takúto možnosť sme nemohli odmietnuť. Vzhľadom na jeho vek môže byť pre nás v blízkej budúcnosti platným futbalistom. Sezóna je dlhá a náročná, hráme dve súťaže, prichádzajú zranenia. K jeho angažovaniu sme pristúpili po pozitívnom hodnotení našich trénerov," povedal generálny manažér ViOnu Marek Ondrejka.

V piatok podvečer ešte nebolo isté, či bude Jacy k dispozícii ViOnu už v sobotňajšom fortunaligovom súboji s Ružomberkom, keďže jeho transfer nebol administratívne dotiahnutý.