Kozák má jasno v zostave aj v otázke favorita

Kozák má jasno v zostave aj v otázke favorita

Slovanisti túžia po úspechu proti gréckemu majstrovi, spoliehajú sa aj na zaplnené Tehelné pole.

Futbalisti Slovana Bratislava vnímajú silu súpera v play-off Európskej ligy, no chcú sa pobiť o postup. "Atmosféra v tíme je veľmi dobrá, myslíme pozitívne. Zápas berieme tak, že v ňom chceme uspieť, ale neberieme ho tak, že jeho výsledok určí, či sezóna bola úspešná, alebo nie," povedal na stredajšej tlačovej konferencii slovinský útočník Andraž Šporar. Slovan sa v dvojzápase bude podľa Šporara spoliehať na svoje prednosti. Voči súperovi majú hráči rešpekt, no nie strach: "Nevnímam PAOK ako veľkého favorita a nevnímam náš tím tak, že my nemáme čo stratiť. Áno, Solún má svoju silu, rešpekt máme, ale ja verím nášmu mužstvu. Nebudeme hrať so strachom."

Kanonier belasých dal gól v poslednom fortunaligovom zápase vo Fortuna lige proti Seredi, rád by skóroval aj vo štvrtok. "Som útočník, chcem dávať góly a budem rád, keď sa mi to podarí. Ale aj keď ho dá stredný obranca a zvíťazíme, budem veľmi spokojný," dodal Šporar.

Tréner Ján Kozák ml. má k dispozícii všetkých hráčov, všetci sú zdraví a nikto nemá zdravotné komplikácie. "Priznám sa, že zostavu mám v hlave. Verím, že sa už nič nestane a že pôjdeme do zápasu s tým, čo mám v pláne. Chceme uspieť naším výkonom. Čaká náš ťažký súper. My máme stále čo zlepšovať, ale ak budeme hrať tímovo, máme šancu," myslí si kouč Slovana, pre ktorého je najbližší zápas na lavičke belasých vrcholom v jeho krátkej trénerskej kariére. Ako povedal, je aj nervózny. "Áno, je to zatiaľ môj vrchol, ale ja som nervózny pred každým zápasom. Snažím sa však pre mužstvo spraviť vždy maximum. Budem spokojný, keď si po zápase budeme môcť všetci povedať, že sme urobili všetko, čo sa dalo."

Ján Kozák ťahá s mužstvom osemzápasovú víťaznú šnúru. Štyri triumfy si Slovan pod jeho vedením pripísal vo Fortuna lige a rovnaký počet v pohárovej Európe. Teraz ho však čaká najťažšia skúška. "V tomto dvojzápase je favorit jasný, veď Ajaxu dal štyri góly. My sa však pobijeme o úspech a verím, že nám pomôžu aj fanúšikovia," dodal tréner Slovana.

V zostave gréckeho majstra by mohol nastúpiť slovenský reprezentant Miroslav Stoch. Na otázku, či je podľa neho PAOK favorit odpovedal, že papierové predpoklady sú jedna vec, realita iná: "Šanca je 50 na 50, hrá sa s guľatou loptou na dve bránky. Sme papierový favorit, ale nič to neznamená. Bude to ťažký zápas. Rozhodne sa na ihrisku a berieme to úplne vážne. Musíme sa veľmi dobre pripraviť, to bude dôležité." O dobrej príprave hovoril aj tréner Abel Ferreira. Portugalský kouč vie, že jeho zverenci to na Tehelnom poli nebudú mať jednoduché: "Musím pripraviť mužstvo na zápas čo najlepšie. Robíme všetko pre to, aby sme uspeli. Vo futbale neexistuje ľahký zápas a nebude to ľahké ani zajtra. Musíme na ihrisku ukázať kvalitu. Všetci hráči sú pripravení, vedia, čo sa od nich očakáva. Verím, že výsledok každého presvedčí, že sme sa dobre pripravili."

O prvý zápas play-off Európskej ligy (začiatok o 21.00 h) je veľký divácky záujem, Tehelné pole by vo štvrtok mohlo byť vypredané. V predaji je posledných 2000 vstupeniek.