ViOn má náhradu za zraneného Tkáča

ViOn má náhradu za zraneného Tkáča

V Zlatých Moravciach bude na jeseň hosťovať Senad Jarovič.

ViOn Zlaté Moravce získal na hosťovanie do konca roka útočníka Senada Jaroviča z dánskeho tímu SönderjyskE. Vedenie klubu tak zareagovalo na zranenie Vladimíra Tkáča, ktorý v pondelok podstúpil operáciu menisku.

Dvadsaťjedenročný Jarovič už na Slovensku pôsobil v drese Spartaka Trnava si v jesennej časti minulej sezóny pripísal do štatistík dva štarty vo Fortuna lige. "Slovensko poznám, páčilo sa mi tu. Najvyššia súťaž mi je známa, tiež mentalita. Cítim, že som v Dánsku urobil herný progres. Keď prišla možnosť hrať za ViOn, vedel som, pocitovo, že je to pre mňa správny klub. Mali o mňa veľký záujem, nemal som nad čím váhať," povedal bývalý hráč slovinských mužstiev Domžale a Dob.

Zlatým Moravciam patrí po piatich fortunaligových kolách šiesta priečka so siedmimi bodmi. "Všetko sa udialo veľmi rýchlo. Z pôsobenia v Spartaku som ViOn vnímal síce ako malý klub, ale vždy so skúseným mužstvom, ktoré sa dlhodobo drží vo Fortuna lige. Chalani v kabíne sú super, rovnako realizačný tím, prijali ma medzi seba," dodal Jarovič.