Vedenie odpovedalo na volanie trénera, prišli štyri posily

Vedenie odpovedalo na volanie trénera, prišli štyri posily

Michalovčania zalovili v medzinárodných vodách a do mužstva doviedli štyroch futbalistov.

Vedenie Zemplínu Michalovce zareagovalo na malú šírku kádra a po dvoch prehrách v úvode nového ročníka Fortuna ligy ho doplnilo. Tréner Anton Šoltis už pred sezónou netajil ambíciu posilniť tím na viacerých postoch, napokon prišlo v uplynulých dňoch k zrealizovaniu príchodov štyroch legionárov. Pre TASR to potvrdil športový riaditeľ klubu Marek Zahorčák.

Do Šoltisovho kádra pribudol 24-ročný grécky stredopoliar Dimitrios Popovits, ktorého predošlým pôsobiskom bol treťoligový nemecký klub Viktoria Kolín. Ďalšou novou tvárou je 19-ročný Brazílčan Gabriel Palmyere Bezzera. Defenzívu Michaloviec by mali vystužiť aj ukrajinský stopér Vadim Červak a 20-ročný turecký ľavý obranca Emer Bekir. Obaja budú v Michalovciach na hosťovaní, Červak zo Sparty Praha, Bekir z Alanyasporu. "Na posilnení kádra naďalej pracujeme. Máme záujem rozšíriť tím ešte o dvoch hráčov," informoval Marek Zahorčák.

Michalovský klub mal záujem aj o hosťovanie 19-ročného slovenského stopéra Šimona Kozáka, ale v angažmáne na Zemplíne mu zabránilo obnovené zranenie.