Záver minulej sezóny inšpiruje

Záver minulej sezóny inšpiruje

Senica prešla viacerými zmenami, ale v novej sezóne by chcela nadviazať na úspešnú jarnú jazdu za záchranou.

Futbalisti FK Senica zvládli nad očakávanie záver uplynulej sezóny, keď sa vďaka sedemzápasovej víťaznej sérii zachránili vo Fortuna lige. Práve na tieto výsledky by obmenený káder nového trénera Michala Ščasného rád nadviazal. Mužstvo absolvovalo v prípravnom období štyri stretnutia, v ktorých trikrát zvíťazilo a iba raz odišlo z ihriska s prehrou. Vedenie klubu vstupuje do novej sezóny v očakávaní, že zmeny v štruktúrach klubu a v zostave sa odzrkadlia aj v súťažných dueloch. "Chceme aj naďalej napredovať na všetkých úrovniach. Máme mladého trénera, ktorý pozná našu súťaž. Odhadovať ciele je nebezpečné, ale určite chceme skončiť lepšie ako v uplynulom ročníku. Máme mladšiu zostavu, príprava prebehla takisto lepšie ako v minulej sezóne, ale viac napovie až úvodný duel v sobotu," povedal na stredajšej predsezónnej tlačovej konferencii asistent generálneho manažéra klubu Henk Theunissen.

Na trénerskú stoličku v Senici zasadol Michal Ščasný, ktorý sa do klubu vracia po ročnom pôsobení v Spartaku Trnava. "Som tu zatiaľ veľmi krátko, ale som rád, že som sa vrátil na miesto, kde som začínal vo Fortuna lige. Ešte nemáme finálne zloženie mužstva, keďže máme niektoré príchody rozpracované. Ale hráči, ktorí sú tu, majú svoju kvalitu, predovšetkým smerom dopredu. Treba popracovať na defenzíve, čo však neznamená, že chceme hrať defenzívne. Jedna fáza bez druhej nemôže fungovať," uvedomuje si Michal Ščasný, ktorý v minulosti pôsobil v Senici na pozícii asistenta trénera.

Do mužstva v lete pribudli aj slovenskí hráči. Denis Baumgartner prišiel ako voľný hráč a Tomáš Košút zo Spartaka Trnava. "Niektoré veci sme už nacvičili, ale viaceré je ešte treba vylepšiť. Ja som v klube krátko, ďalší chalani takisto nie sú v klube dlho, takže nejaké nedostatky sa ešte nájdu. Verím, že ich v čo najkratšom čase dokážeme odstrániť. Ja to v Senici poznám, keďže som tu strávil v mládežníckych kategóriách desať rokov. O cieľoch je teraz ťažko rozprávať. Uvidíme, ako zachytíme úvod ligy a od toho sa potom odrazíme ďalej," vyhlásil pred štartom Fortuna ligy Baumgartner. "Kabína ma prijala a ja verím, že bude ešte lepšie. Príprava bola špecifická, ale nevyzeralo to zle. Myslím si, že nielen po hernej, ale aj kondičnej stránke sme na tom dobre. V sezóne pôjdeme od zápasu k zápasu a ak sa bude dariť, budeme chcieť skončiť lepšie ako v minulej sezóne. Konkrétne ciele sme si zatiaľ v kabíne nestanovili. Ak budeme víťaziť, chceme sa dostať minimálne do prvej šestky," doplnil ho Košút.

Kapitánom mužstva v novej sezóne bude stopér Roberto Dias. "V minulej sezóne sme mali viac skúsených hráčov, teraz to vidím tak, že ich máme viac talentovaných. Po štarte sezóny ale budeme múdrejší. Ja osobne verím hráčom, ktorí prišli do klubu. Som presvedčený, že budeme mať lepšiu sezónu, akú sme zažili v tej predchádzajúcej. Je pre mňa potešením, že tu môžem sedieť ako kapitána," doplnil onedlho 31-ročný futbalista.      FK Senica odštartuje fortunaligovú sezónu 2019/2020 v sobotu 20. júla na domácom štadióne od 19.00 proti AS Trenčín.

Káder FK Senica na jesennú časť sezóny 2019/20:

brankári: Chropovský,  Taborda

obrancovia: Dias, Didiba, Košút, Kučera, Otrísal

strednopoliari: Cvek, El Moudane, Klapan, Krč, L. Ramirez, Caro, Baumgartner, Totka, Yenne, Moses Eneji

útočníci: Addo, Castaneda, Sulley

príchody: Tomáš Košút (Trnava), Joss Didiba (Troina), Denis Baumgartner (voľný hráč), Lovro Cvek (Celje), Sadam Sulley (Legia Varšava), Peter Moses Eneji a Tenton Yenne (obaja GBS Academy)

odchody: Sacha Petshi, Joan Herrera, Gabriel Dubois, Jean Deretti, Zezinho, Carlos Kay (všetci ukončenie kontraktu), Marko Tešija (Spartak Trnava), Dominik Martišiak (Baník Ostrava), Désiré Ségbé Azankpo (Oldham Athletic), Filip Dangubič, Eric Ramirez, Kevaun Atkinson, Patrick Asmah, Vojtěch Vorel (všetci ukončenie hosťovania)