Začiatok s akvizíciami z Podbrezovej a Michaloviec

Začiatok s akvizíciami z Podbrezovej a Michaloviec

Ján Haspra a Marek Sapara v stredu prvýkrát viedli ružomberský A-tím.

Po dovolenkovom období sa na stredajšom zraze MFK Ružomberok pri štarte letnej prípravy ukázali aj tri nové tváre. Sú nimi Alexander Mojžiš z Podbrezovej, Martin Regáli z Michaloviec a Ondřej Novotný zo Sparty Praha. V klube nastali aj ďalšie dôležité zmeny, po zisku bronzových medailí, resp. miestenky v Európskej lige skončil český trénerský tandem David Holoubek – Jiří Jarošík i niektorí členovia doterajšieho realizačného tímu.

Hlavným koučom liptovského kolektívu sa stal Ján Haspra a jeho asistentom bývalý 38–násobný slovenský reprezentant Marek Sapara. Brankárov naďalej bude mať na starosti Ľuboš Hajdúch, novým kondičným trénerom je Tomáš Bartko. "Áno, prvé pocity sú také zvláštne, predsa je to niečo nové," povedal médiám čerstvý päťdesiatnik Haspra, ktorý svoje abrahámoviny dovŕšil 29. mája a v posledných dvoch sezónach bol v ružomberskom klube šéfom spoločného projektu B-mužstva a dorasteneckej "devätnástky". "Keďže nás čaká Európska liga, časový priestor na prípravu máme kratší, necelý mesiac. Teraz budeme pracovať v našich podmienkach a 24. júna sa presunieme do poľských Opaleníc na týždňové sústredenie, tam by sme už chceli dolaďovať formu. Hrubú časť prípravy absolvujeme doma," dodal nový tréner A-mužstva MFK, ktorého doplnil Marek Sapara: "Rok a pol som bol pri Janovi Hasprovi pri juniorke a pri staršom doraste, on ma do trénovania zaúčal. Je to človek, ktorý vie zobrať aj môj názor. Rozumieme si futbalovo i ľudsky. Strašne veľa hodín sme spolu presedeli aj pri káve, čo sme sa bavili o futbale, o príprave, o tréningoch."

V stredu sa pri otvorení prípravy na novú sezónu v ružomberskej kabíne zišlo 32 mužov. Z minulosezónneho kádra chýbali brankár Jan Črvrtečka a Zinedin Mustedanagič, ktorým sa skončilo hosťovanie a Kristi Qose. Albánsky stredopoliar dostal desať dní voľna navyše, keďže bol k dispozícii reprezentácii. Kľučku na kabíne prvýkrát stisli aj Alexander Mojžiš, Martin Regáli a Ondřej Novotný, ktorý prišiel na skúšku. "Som len rád, že som zaujal Ružomberok a chcem spraviť všetko pre to, aby som naplnil očakávania klubu. Je to nová výzva, po zdravotných problémoch už som úplne fit a verím, že budem napredovať. Určite bol lákadlom aj štart mužstva v Európskej lige," povedal 20-ročný obranca Mojžiš. "V Michalovciach mi 30. júna končila zmluva, no keďže sa mi ozval Ružomberok, ukončil som ju o čosi skôr. Beriem to ako krok vpred," vyjadril sa 25-ročný krajný stredopoliar Regáli. „Naposledy som bol na hosťovaní v druholigovom Vlašime, no nechcel som tam ďalej pokračovať. Pred týždňom mi môj agent oznámil, že mám prísť do Ružomberka na testy. Priznám sa, zatiaľ neviem, čo mám od tohto príchodu očakávať," skonštatoval 21-ročný český útočník Novotný.

  

Program prípravných zápasov MFK Ružomberok:
18. júna: Liptovský Mikuláš - Ružomberok
22. júna: Veľký Šariš - Ružomberok
25. a 29. júna: dva zápasy počas sústredenia v Opaleniciach (súperi sa ešte doťahujú)
5. júna: Ružomberok - Třinec