Podľa osvedčeného modelu

Podľa osvedčeného modelu

Žilina začala prípravu bez Jakuba Holúbka, ktorý prestúpil do Piastu Gliwice i Jaroslava Mihalíka, ktorému sa skončilo hosťovanie z Cracovie Krakov.

Futbalisti MŠK Žilina v stredu odštartovali letnú prípravu na budúcu sezónu Fortuna ligy. Potrvá päť týždňov, úvodných desať dní strávia zverenci trénera Jaroslava Kentoša v domácom prostredí. Na konci júna sa presunú na sústredenie do Slovinska, kde pobudnú od 24. júna do 5. júla. V rámci prípravných zápasov sa stretnú na úvod s Karvinou, celkovo ich čaká päť zahraničných mužstiev.

"Osvedčila sa nám vlaňajšia príprava, takže osnova bude rovnaká, no určite tam budú aj zmeny. Vždy sa snažíme nadviazať na pozitívne veci a posunúť sa v detailoch. Samozrejme, hráčsky káder je znova trochu iný, no kostra kádra ostane, chalanov už dostatočne poznáme," povedal tréner Kentoš pre klubovú stránku a dodal: "Letná príprava bude znova prebiehať v troch fázach. Tá prvá prebehne v domácich podmienkach. Zahráme si modelovaný zápas počas najbližšieho víkendu a prvý blok vyvrcholí zápasom v Karvinej. Druhá časť prebehne znova na sústredení v Slovinsku, kde sme pred rokom našli výborné prostredie. Poznáme to tam už, čakajú nás náročnejší európski súperi - Škendija, Lokomotiv Moskva i Apoel Nikózia nás určite preveria. V tretej fáze to už budeme ladiť v domácich podmienkach. Posledné dva týždne sa budeme pripravovať doma a v generálke si to rozdáme s izraelskou Šmonou. Naša liga sa pre nás začína 20. júla v Michalovciach."

V stredu sa prihlásilo v kabíne 24 hráčov. Chýbali tí, ktorí si plnili reprezentačné povinnosti. "Chalani, ktorí boli v reprezentačných výberoch, dostali voľno a pripoja sa k nám až v pondelok 17. júna. Ide o Roba Boženíka, Braňa Sluku, Kika Valla, Maťa Gamboša, Sama Petráša a Luku Lochošviliho. Jarovi Mihalíkovi sa končí hosťovanie, robili sme maximum, aby sme si ho udržali v kádri, ale do letnej prípravy sa zapojí vo svojom materskom klube Cracovii Krakov. Jakub Holúbek, ako už bolo medializované, odišiel do poľského Piastu Gliwice," informoval Jaroslav Kentoš. 

Po dlhšie trvajúcich zraneniach sa do tréningového procesu vrátili Vahan Bičachčjan, Enis Fazlagič či odchovanec Branislav Šušolík. Vedenie Žiliny tiež plánuje príchod nových hráčov. "Máme vyhliadnutých istých hráčov, verím, že sa posilníme a skvalitníme káder. Všetko bude závisieť aj od možných odchodov," prezradil tréner MŠK.

Žilinčania dnes dotiahli prestup 20-ročného krídelníka Michala Tomiča zo Sampdorie Janov, so šošonmi podpísal zmluvu na dva roky do 30. júna 2021. Tomič pod Dubňom rok hosťoval. "Som šťastný, že sa to podarilo a môžem byť v Žiline už natrvalo. Už počas hosťovania som premýšľal, aké by to bolo, ak by som tu zostal dlhšie. Pred príchodom do Žiliny som dúfal, že dostanem priestor na trávniku, no nepredpokladal som, že ho bude až toľko. Som veľmi rád, že som si poistil budúcnosť v Žiline," povedal pre klubový web krídelník, ktorý nastúpil počas minulej sezóny v 28 zápasoch a strelil tri góly, vo Fortuna lige mal bilanciu 22 stretnutí a dva góly.

  

Program letnej prípravy MŠK Žilina:

22. jún: MFK Karviná (ČR) - MŠK Žilina (Karviná)
24. jún - 5. júl: sústredenie v Slovinsku (Kranjska Gora)
27. jún: KF Škendija (Sev. Mac.) - MŠK Žilina
30. jún: Lokomotiv Moskva (Rus.) - MŠK Žilina
4. júl: súper v štádiu riešenia
13. júl: Kiryat Šmona (Izr.) - MŠK Žilina

  

Aktuálny káder Žiliny:

brankári: Miloš Volešák (35 rokov / 144 štartov za MŠK), Dominik Holec (24/32), Samuel Petráš (20/0)

obrancovia: Filip Kaša (25/87), Martin Králik (24/126), Luka Lochošvili (21/3), Matej Moško (20/0), Branislav Sluka (20/35), Benson Anang (19/26), Kristián Vallo (21/52), Ján Minárik (21/11), Vladimír Majdan (20/9), Bernard Petrák (20/0), Branislav Šušolík (20/4), Samuel Suľa (19/1)

stredopoliari: Viktor Pečovský (36/232), Michal Škvarka (26/237), Miroslav Káčer (23/188), Adam Kopas (19/6), Ivan Diaz (26/116), Vahan Bičachčjan (19/14), Martin Gamboš (21/8), Enis Fazlagič (19/17), Ján Bernát (18/8), Patrik Myslovič (18/7), Peter Chríbik (20/0)

útočníci: Filip Balaj (21/50), Lukáš Jánošík (25/60), Róbert Boženík (19/40), Roland Gerebenits (19/7), Michal Tomič (20/28), Dawid Kurminowski (20/0), Dávid Ďuriš (20/1), Matúš Rusnák (19/0)