13
C. Pereira Figueiredo
Zápas navštívilo 1683 divákov
Rozhodcovia: Bálint Kišš, Matej Zemko, Juraj Halíček

Mário Auxt, tréner Dukly: „V prvom polčase sme ukázali po futbalovej stránke, kde by sme sa chceli dostať. Tlačili sme sa do šancí, išli sme do vedenia. Boli sme aj naďalej aktívni, vytvorili sme si ďalšie príležitosti, chlapci ukázali, že chcú zabojovať o prvú šestku v tabuľke. Mrzí ma, že v druhom polčase sme boli menej aktívni, hostia prevzali iniciatívu. Po našej štandardnej situácii sme napokon v závere dostali gól a s tým sa už potom ťažko niečo robí, keďže hostia dobre bránili, boli súbojoví a v závere sme sa už ťažko dostávali do šestnástky. V tomto poslednom zápase sme si umiestnenie v prvej šestke tabuľky my sami neuhrali, takže vládne sklamanie, no ideme ďalej. Zabojujeme o siedmu priečku.“

Ján Kozák ml., tréner Košíc: „Bol to zaujímavý a kvalitný zápas. Vedeli sme pred zápasom, že Bystrica musí vyhrať, takže náš zámer bol, aby sme nejaký čas udržali výsledok 0:0, aby domáci znervózneli. Avšak, prišiel dosť skoro rýchly gól súpera, takže nastala v našich radoch určitá panika. Vydiskutovali sme si to však cez polčas, lebo bolo ešte skoro na nejaké zmeny. Banská Bystrica mohla v prvom polčase rozhodnúť zápas, to sa nestalo, aj keď i my sme mali do prestávky nejaké gólové príležitosti. Väčšiu časť druhého polčasu sme už boli lepším mužstvom, mali sme tam viaceré príležitostí na vyrovnanie. Napokon sa nám podarilo vyrovnať a v závere sme mohli aj rozhodnúť zápas v náš prospech, no myslím si, že to by nebolo spravodlivé. Ako sme mohli tento zápas prehrať, tak sme ho mohli aj vyhrať. Bod berieme. Bystrica smúti, no ja sa teším na ďalšie vzájomné zápasy s ňou, ktoré budú mať náboj a kvalitu.“