36
M. Jedlička
Zápas navštívilo 2094 divákov
Rozhodcovia: Jozef Pavlík, Radoslav Bobko, Marek Galo

Mikuláš Radványi, tréner Pohronia: "Odohrali sme výborný prvý polčas. Po taktickej stránke sme to dobre zvládli. Na čom sme cez týždeň pracovali, to aj chlapci robili na ihrisku. Ak však nedáte z tých šancí či náznakov jeden alebo dva góly, tak sa vám to môže vypomstiť. Súper do druhého polčasu poslal dvoch kvalitných futbalistov Kalmára a Davisa a to sa odzrkadlilo. Hostia už hrali iný futbal. Vedeli sme, že po prestávke to nebude jednoduché. Mrzí ma, že sme inkasovali gól stredom šestnástky. Bohužiaľ som nemohol poslať na ihrisko defenzívneho záložníka v 60-tej minúte, keďže sa nám Sedláček zranil. Na konci sme už išli do rizika, dali sme do hry druhého útočníka a vystriedal hráča, ktorý mal na starosti Kružliaka. Nepokryli sme ho a dostali sme aj druhý gól. Ctím si, že moji hráči v posledných piatich minútach ešte chytili dych, mali tam náznaky šancí. Odohrali sme dobrý zápas, ale v ďalších zápasoch potrebujeme zbierať body."

Peter Hyballa, tréner Dunajskej Stredy: "Bol som veľmi nahnevaný na výkon mojich zverencov v prvom polčase. Hrali sme staticky v hre bez lopty, nešli sme do súbojov, ani taktická stránka nebola ideálna. Chceli sme využívať kraje, ale nedarilo sa nám to. Domáci bojovali, získavali odrazené lopty. Stav 0:0 bol pre nás ešte dobrý. Pohronie bolo lepšie. Do druhého polčasu som poslal dvoch hráčov po zranení Kalmára s Davisom a na našej hre sa to prejavilo pozitívne. Zmenil som aj rozostavenie, viac sme bojovali a zapojili sme do hry aj Ronana. Celkovo sme hrali oveľa lepšie v druhom než v prvom polčase. Pri prvom góle sa prejavila dobrá spolupráca Ramireza s Kalmárom. Pri druhom naše nacvičovanie štandardiek počas týždňa, ktoré má na starosti môj asistent. Za prvý polčas musím dať kompliment domácim, my sme neukázali nič. V druhom sa prejavili naša kvalita a sila. Nebol to náš najlepší zápas, ale hráčom ďakujem, že dobre zareagovali na priebeh. Sú to pre nás dôležité tri body."