1
D. Greif
Zápas navštívilo 795 divákov
Rozhodcovia: Ladislav Prešinský, Rastislav Žákech, Daniel Poláček

Karel Stromšík, tréner Serede: "Gratulujem Martinovi Ševelovi k víťazstvu a titulu, ktorý Slovan zaslúžene už prakticky získal. Pri hodnotení zápasu môžem len potvrdiť slová kolegu. Slovan bol dnes lepší, ukázal veľmi rýchly prechod do útoku a výbornú ofenzívu. Má v kádri Šporara, to je hráč, ktorý dokáže otočiť celý zápas a dáva góly, čo je obrovská devíza. My sme boli pomalší, nemali sme taký výber miesta, Slovan nás zatlačil a vysoko nás napádal. V druhom polčase sme si vytvorili jednu-dve šance, jednu chytil perfektne Greif za stavu 0:2 z nášho pohľadu. Výsledok mohol byť iný, keďže Slovan mal v závere niekoľko stopercentných príležitostí, pri ktorých nás Penksa perfektne podržal."

Martin Ševela, tréner Slovana: "V prvom rade chcem pogratulovať Seredi, že sa dostala do nadstavby, za prácu, ktorú klub odvádza, si účasť v hornej šestke zaslúži. V zápase sme od úvodu dominovali, mali sme dobrý pohyb a výbornú ponukovú činnosť, čo sme podporili aj gólmi. Už v prvom polčase sme mali šance na to, aby sme ešte zvýšili náš náskok. Cez prestávku sme hráčom povedali, aby išli aj za ďalšími gólmi, opäť sme tam mali viacero dobrých príležitostí. Súper sa chytil po štandardnej situácii, ktorú sme neustrážili, na čo sme reagovali ďalšími vyloženými šancami, ktoré sme mali premeniť. Zápas paradoxne upokojil až vlastný gól súpera. Záver sme si už doslova užívali, prestriedali sme viacerých hráčov a priestor dostali aj tí chalani, ktorí ho mali doteraz menej. Zaslúžene sme získali ďalšie víťazstvo, opäť sme uspeli na ihrisku súpera, čo je výborné. Aj naďalej pôjdeme za víťazstvami, verím, že po reprezentačnej pauze opäť vypredáme Tehelné pole a zdoláme aj ďalšieho súpera."