Doplňujúce informácie
Zápas navštívilo 1214 divákov
Rozhodcovia: Boris Marhefka, Peter Kováč, Adam Jekkel
Informácie k zápasu

Ricardo Cheu, tréner Senice: "Je ťažké hovoriť o zápase, ktorý mal toľko emócií. Z prvej šance sme inkasovali hneď gól. Nie je jednoduché vstúpiť takto do zápasu. Hrali sme proti tímu, ktorý je na 95% majstrom v tejto súťaži. Slovan má výborných a rozdielových hráčov. Po góle sme sa snažili lepšie kontrolovať zápas, vyrovnali sme z pokutového kopu. V druhom polčase sme kontrovali situácie, z ktorých sa Slovan snažil ťažiť - najmä z krídelných priestorov. Najväčšie príležitosti sme si v zápase vypracovali my, hlavne Deretti a Klapan. Z rohu sme neskôr inkasovali druhý gól. Taký je futbal. Viem, že nemáme najlepších hráčov, v posledných štyroch zápasoch som však nevidel lepší tím po taktickej stránke ako sme my. Teraz sa začína náš skutočný boj proti tímom, ktoré s nami budú súperiť o záchranu. Som si však istý, že s týmto prístupom sa nám podarí zachrániť v lige."

Martin Ševela, tréner Slovana: "Náš úvod bol výborný. Prvá akcia a prvá strela na bránu okamžite znamenala gól. Držali sme opraty v rukách, nevyužili sme ponúknutú šancu v podobe pokutového kopu. Ak by sme dali na 2:0, bolo by to jednoduchšie. Súper vycítil šancu, následne sme išli do útlmu. Z ojedinelej šance v prvom polčase súper vyrovnal z pokutového kopu. Do druhého polčasu sme hráčov nabádali, aby hrali rýchlejšie. Trvalo nám to strašne dlho, navyše na veľa dotykov. Potrebujeme hrať na dva dotyky, ihrisko bolo výborne pripravené. V druhom polčase sa nám konečne podarilo skórovať aj zo štandardky. Tento gól znamenal tri body. Boli aj ďalšie šance, ktoré sme mohli využiť, finalizácia však nebola dostatočná. Bolo to o jeden gól a súper cítil šancu. Musím uznať, že aj v našom pokutovom území bol trocha zmätok. Vedeli sme však, že to nebude jednoduché. Sme radi, že sme si dnes pripísali ďalšie víťazstvo."