FO ŽP Šport Podbrezová - Spartak Myjava (1:2)
FK Senica - Spartak Myjava (1:0)
1. kolo 14'
2. kolo 31'
Pančíkovi tristovka nevyšla, hrdina Sládek ostal rozčarovaný

Podbrezová má za sebou úvodný zápas Fortuna ligy na vlastnom štadióne, spomínať naň však určite nebude práve v najlepšom. Gólom Petra Sládka z 92. minúty prehrala 1:2 a priebežne sa dostala na posledné miesto v tabuľke.

Spartak Myjava   Podbrezová   Fortuna liga |

Peter Sládek: Myjavské prostredie mi veľmi chýbalo

Futbalisti Myjavy obsadili v uplynulom ročníku našej najvyššej súťaže 7. priečku, a tak sa bezprostredne po sezóne na kopaniciach rozlúčili s niektorými hráčmi. V kolónku príchodov však taktiež nastal určitý pohyb, pričom azda najväčšou posilou je meno staronového ofenzívneho hráča Petra Sládka.

Fortuna liga   Spartak Myjava |

Peter Sládek tipuje 19. kolo Corgoň ligy

Posledné jesenné kolo našej najvyššej futbalovej súťaže je rozdelené do dvoch hracích dní, pričom už v piatok je na programe jeho najväčší šláger. Futbalisti Nitry a Dunajskej Stredy sa totiž pod Zoborom stretnú v priamom súboji o predposlednú priečku. Nemenej zaujímavý bude sobotňajší duel tretieho s druhým, resp. Ružomberka s Trenčínom. Na tieto i zostávajúce štyri stretnutia sa odbornejším okom pozrel bývalý kanonier myjavského Spartaka a momentálne hráč belgického prvoligistu KV Oostende Peter Sládek.

|

Čo hovorí Ján Sládek na odchod svojho syna do Belgicka?

Myjava sa v poslednom kole radovala i smútila. Jej hráči po výbornom výkone remizovali v sobotu s úradujúcim majstrom a súčasným lídrom corgoňligovej tabuľky bratislavským Slovanom 2:2. Keby tréner belasých Dušan Galis neposlal na trávnik Filipa Hlohovského, ktorý minútový pobyt premenil na remízový gól, tak by oslavy na Kopaniciach nemali konca-kraja. Avšak, oslavovalo sa, ale predsa len víťazstvo nad najúspešnejším slovenským klubom by bolo niečo neopísateľné. Tou zlou správou však je, že Spartak definitívne opustil jeho najlepší strelec z uplynulej sezóny Peter Sládek.