Grendel: Ulicu máme mnohí v krvi

Grendel: Ulicu máme mnohí v krvi

Púť na veľké finále do Popradu sa začína 16. septembra v Trnave.

Vezmi kamarátov, vylaď formu a ukáž sa pred celým Slovenskom! Futbal v meste ti ponúka nielen príležitosť predviesť svoje schopnosti v turnaji trojíc, môžeš sa stať aj najväčším frajerom na finálovom turnaji v Poprade. Máš 2x3 minúty na to, aby si prerazil.

„Každý z našej generácie deväťdesiatych rokov vyrastal na ulici a street futbal máme v krvi. Bez dennodenných pouličných hier by sme nikdy neboli na súčasnej úrovni, hráčsky ani charakterovo,“ spomína na svoje "sídliskové" začiatky stredopoliar Trnavy Erik Grendel. V tíme fortunaligového šampióna je viacero futbalistov, ktorým hra na zmenšenom priestore vonia. „Milujeme voľnosť a malý futbal nie je takticky až tak zviazaný ako ten náš na veľkom ihrisku. Pre nás je vždy najväčšia zábava, keď tréneri pridajú do tréningov hry troch proti trom alebo štyroch proti štyrom. Vtedy ideme na dno svojich síl ako v súťažnom zápase, je v tom doslova cítiť ulicu,“ doplnil dubnický odchovanec.

Pri hre troch na troch sa okamžite prejavia technické nedostatky, ale aj vycibrené kvality všetkých aktérov. „Dôležité nie sú iba takzvané skilly, ale určite aj schopnosť zrýchliť hru a predovšetkým prihrať z prvého dotyku. Na malom priestore sú potrebné rýchle kombinácie a dobrá strela,“ prezrádza Erik Grendel možný recept na úspech. Súhlasíš s jeho názorom a chceš predviesť, že na to máš? Prihlás svoj tím už na prvý turnaj seriálu Futbal v meste 16. septembra v Trnave a vydláždi si cestu na veľké finále v Poprade! Prihlásiť sa môžeš na www.futbalvmeste.sk.

   

O Futbale v meste

Futbal v meste je celosezónnym projektom Únie ligových klubov. Jeho zámerom je priniesť futbal bližšie k ľuďom, k fanúšikom našej ligy. Futbal v meste sa postupne rozohrá v dvanástich mestách na Slovensku, v mestách, kde sa hrá naša liga. Na jeseň je na programe šesť zastávok. Prvou je 16. septembra Trnava. Veľké finále, do ktorého postúpi 16 najlepších tímov, sa uskutoční v júni 2019 v Poprade. V seriáli futbalových turnajov na ulici ide v prvom rade o zábavu, ale aj skvelé ceny od partnerov projektu. Hlavnou cenou je all-inclusive zájazd za Stanom Lobotkom, ktorý je ambasádorom projektu, nech už bude hrať v Celte Vigo či inom veľkoklube. All inclusive znamená zájazd so všetkým (meet and greet so Stanom Lobotkom, návšteva zápasu, letenky, ubytovanie a pod.). Ak sa chceš prihlásiť, môžeš tak urobiť na stránke www.futbalvmeste.sk!