Druhý gól nedal, ale náskok zvýšil

Druhý gól nedal, ale náskok zvýšil

Vakoun Bayo si upevnil prvé miesto v Hitparáde talentov.

Vakoun Bayo má veľkú zásluhu na tom, že Dunajská Streda prvýkrát v klubovej histórii vstúpila do novej ligovej sezóny tromi víťazstvami. V nedeľu v Nitre režíroval 21-ročný útočník z Pobrežia Slonoviny spolu so striedajúcim Erikom Pačindom obrat DAC z 0:2 na 3:2. Bayo strelil vyrovnávajúci gól na 2:2, už svoj tretí v aktuálnom ročníku Fortuna ligy, a po jeho hlavičke z poslednej akcie zápasu sa hostia mohli tešiť z troch bodov. Tento gól napokon rozhodcovia pripísali ako vlastný Nitranovi Taiwovi, ktorý loptu tečoval do siete. Nič to však nemení na tom, že kanonier Dunajskej Stredy odskočil svojim prenasledovateľom v Hitparáde talentov, v ktorej má už vyše 150-bodový náskok pred druhým Ewertonom. Brazílsky stredopoliar Zlatých Moraviec otvoril skóre pri víťazstve 4:0 nad Senicou a aj v ďalších štatistických ukazovateľoch dosiahol výborné čísla. Dostal sa tak do Jedenástky kola a v rebríčku najlepších mladých futbalistov našej ligy postúpil z deviatej na druhú priečku.

Vedúcu trojicu dopĺňa rovnako ako pred týždňom Dalibor Takáč, ktorého Ružomberok po víťazstve nad Trenčínom bodoval naplno aj s ďalším silným súperom zo Žiliny. Liptáci majú v prvej desiatke ešte ďalších dvoch hráčov – piateho Mateja Čurmu a siedmeho Tihomira Kostadinova.

Trojnásobné zastúpenie v top 10 si drží aj Dunajská Streda, aj keď jej mladíci na špici rebríčka po 3. kole Fortuna ligy mierne klesli – Christián Herc z druhého na štvrté a Máté Vida zo siedmeho na ôsme miesto.

Šiestu pozíciu si drží Boris Cmiljanič, ktorý opäť dostal príležitosť v základnej zostave Slovana a Bratislavčanom pomohol k víťazstvu 2:1 v Michalovciach.

Deviate miesto patrí senickému stopérovi Erikovi Otrísalovi a z pätnástej na desiatu priečku postúpil Marek Bartoš, ktorý bol súčasťou pevnej defenzívy Podbrezovej pri cennom triumfe 1:0 nad Trnavou.

Do popredia sa pomaly predierajú aj futbalisti, ktorí ešte stále majú hendikep jedného neodohratého stretnutia. Najvyššie z nich je stredopoliar Trenčína Achraf El Mahdioui. Člen Jedenástky talentov z minulej sezóny prispel k víťazstvu AS nad Sereďou 5:1 gólom aj asistenciou a v aktuálnej Hitparáde talentov je štrnásty.

Hitparáda talentov je rebríček najlepších hráčov Fortuna ligy narodených v roku 1996 a mladších, teda hráčov, ktorí v aktuálnom cykle môžu reprezentovať svoju krajinu v kategórii do 21 rokov. Poradie je zostavené na základe oficiálnych zápasových štatistík a do celkového bodového zisku sa ráta posledných desať ligových kôl. Rebríček je aktualizovaný po každom kole.

     

Top 25 Hitparády talentov po 3. kole Fortuna ligy