Spartak má trénerskú posilu zo Senice

Spartak má trénerskú posilu zo Senice

Asistentom Radoslava Látala v Trnave bude Michal Ščasný.

Asistentom hlavného trénera futbalistov Spartaka Trnava Radoslava Látala bude Michal Ščasný. Tridsaťdeväťročný bývalý obranca má za sebou zaujímavú hráčsku kariéru. Zahral si v Sparte Praha, Žižkove, Westerlo či Pitsiliase. V drese Tatrana Prešov odohral vyše 50 zápasov. Uplynulé tri roky pracoval ako asistent trénera v Senici.

"Na všetko sa teším, najmä na nový kolektív, majstrovské mužstvo, štadión i kvalifikáciu Ligy majstrov. Veľa času nebolo, s trénerom sme komunikovali cez telefón. Dnes odchádzame do Jaslovských Bohuníc, kde si rozdelíme naše úlohy. Manželka pracuje v Senici, syn začal chodiť do prvej triedy. Bydlisko nezmením, čaká ma dochádzanie. Je to však len zhruba 35 minút cesty," prezradil pre spartak.sk Ščasný, ktorého otec Zdeněk je športovým riaditeľom Sparty Praha.

"Som rád, že prišiel. Nastali síce menšie komplikácie, keďže bol zmluvne viazaný v Senici, ale nakoniec sa všetko vyriešilo. Boli sme v kontakte dlhšiu dobu. Ide o pracovitého trénera. Mám na neho vynikajúce referencie. Teším sa na spoluprácu," povedal Radoslav Látal.

Mužstvo Spartaka sa v Jaslovských Bohuniciach zdrží štyri dni. Sústredenie ukončia "bíli andeli" úvodným prípravným duelom proti Brnu v sobotu od 13.00 h.