Kto bude posledným víťazom v sezóne?

Rozhodnite, kto vyhrá anketu Gól mesiaca máj.

Máj vo Fortuna lige priniesol nielen dramatické vyvrcholenie boja o titul, pohárové miestenky i záchranu, ale aj výborný priemer 2,75 gólu na zápas. Z tejto bohatej ponuky sa tradične päť strelcov uchádza o trofej v ankete Gól mesiaca.

Stijepo Njire sa po príchode do Podbrezovej prezentoval veľmi dobrou produktivitou. V siedmich zápasoch dal tri góly, pridal aj jednu asistenciu a spolu s Dávidom Leškom bol najlepším jarným strelcom železiarov. Najkrajšiu akciu s gólovou bodkou predviedol chorvátsky stredopoliar v stretnutí s Prešovom, keď najprv nasadil „jasličky“ jednému brániacemu hráčovi a pomedzi nohy ďalšieho ju poslal k pravej žrdi.

Hamza Čatakovič mal fantastický záver sezóny. Strieľal jeden gól za druhým a výrazne pomohol Trenčínu k zisku európskej miestenky. V 73. minúte duelu s Ružomberkom poistil víťazstvo AS zásahom na 3:1. Najprv dôsledným napádaním donútil Erika Daniela k chybnej rozohrávke a po pätičke Giorgiho Beridzeho elegantne pretancoval okolo toho istého hráča Liptákov a presne zakončil.

Nitra dala vo Fortuna lige 2017/18 najviac gólov spoza šestnástky – až 13. Zrejme nie náhodou, keď má v mužstve takých „bombardérov“ ako Miloš Šimončič. Skúsený stredopoliar sa už v marci uchádzal o nomináciu do ankety Gól mesiaca ďalekonosným pokusom do siete Senice. Vtedy dostal prednosť jeho spoluhráč Andrej Fábry. Aj v máji sa skvostnými strelami z diaľky prezentovali hneď dvaja hráči nováčika. Miloš Šimončič tento raz vyhral interný súboj s Jaroslavom Machovcom a má tak šancu získať prestížne ocenenie.

Posun z postu ľavého obrancu na krídlo prebudil v Jakubovi Holúbkovi strelecké chúťky. V máji skóroval až štyrikrát, z toho dvakrát proti Nitre v semifinále play-off o účasť v Európskej lige. Neubehla ešte ani minúta z druhého polčasu, keď sa vďaka veľkému dôrazu dostal cez dvoch súperov do palebnej pozície a na jeho strelu z vyše 20 metrov bol prikrátky aj najlepší brankár uplynulého ročníka Fortuna ligy Lukáš Hroššo.

Celé play-off o Európsku ligu prinieslo gólové hody. Niet divu, že až dvaja finalisti májovej ankety sú práve z tejto novej fázy našej ligy. Ružomberčania v Trenčíne dlho živili nádej na postup do finále. V prvom polčase sa dvakrát dostali do vedenia. Na vyrovnávajúci gól Giorgiho Beridzeho rýchlo zareagoval Peter Gal Andrezly, ktorý využil nepresnú rozohrávku domácich. Zachytená lopta mu ideálne skočila a pravačkou jej dal takú trajektóriu, že Igor Šemrinec už pri odraze musel tušiť, že sa naťahuje márne.

Vyberte svojím hlasom najkrajší gól mesiaca a zapojte sa do súťaže, v ktorej máte možnosť získať kredity v hodnote 50, 30 a 20 eur od stávkovej spoločnosti Fortuna.

Anketa Gól mesiaca sa končí v utorok 19. júna o 23.59 h.

Neváhajte a hlasujte na gol.fortunaliga.sk!