Seredčania unisono: Sme skvelý kolektív

Seredčania unisono: Sme skvelý kolektív

Futbalisti Serede si vybojovali právo štartu v budúcom ročníku Fortuna ligy.

Kým v sobotu sa Fortuna liga lúčila so svojím najstarším klubom z Prešova, v nedeľu vypukla na inom mieste Slovenska veľká radosť. Právo na premiérový štart medzi našou futbalovou elitou získal ŠKF Sereď, klub ešte bude musieť splniť podmienky potrebné pre udelenie licencie.

Seredčania prešli druholigovou sezónou absolútne suverénne a už dlhšie bolo jasné, že si zahrajú minimálne v baráži. Definitívu prvého miesta nadobudli v predposlednom kole po víťazstve 3:1 v Spišskej Novej Vsi. „Prežívam tie najsladšie pocity, nemám slov,“ usmieval sa skúsený obranca Serede a bývalý reprezentant Ľubomír Michalík. „Možno si niekto povie, že sa treba tešiť z maličkostí, ale toto je veľká vec. Počas celej sezóny sme bojovali jeden za druhého a dokázali sme, že sme najlepšie mužstvo v tejto súťaži.“

Okrem futbalovej kvality bola najväčšia sila víťaza druhej ligy v skvelom kolektíve. „Nemali sme tu žiadnu individualitu, všetci sme ťahali za jeden koniec povrazu. Aj najlepšiemu strelcovi musel ktosi prihrať na gól, aj k úžasnej sérii brankára bez inkasovaného gólu pomáhali obrancovia a tiež útočníci pri štandardkách. Fantastickú prácu odviedli tréneri aj vedenie klubu a nesmiem zabudnúť ani na fanúšikov,“ menoval Ľubomír Michalík základné stavebné kamene seredského úspechu.

Chuť víťazstva v druhej lige už dávnejšie pozná brankár Matúš Ružinský, s FC VSS Košice sa však pre známe problémy napokon do Fortuna ligy nevrátil. O to väčšia je jeho radosť dnes. „Ťažko sa mi spomína na to, čo sa udialo v Košiciach po tom, ako sme vyhrali druhú ligu. Každopádne, dnes si to neskutočne užívam. V Seredi ma v lete prijali medzi seba a spolu sme vytvorili úžasný kolektív. Nik nechápal, ako sme túto sezónu zvládli, ale keď sa všetko takto spolu stretne a dokonale do seba zapadne, inak sa to ani skončiť nemôže,“ povedal rozradostený brankár, ktorý na jar ťahal fantastickú šnúru 937 minút bez inkasovaného gólu.

Asistent trénera Marián Šarmír v postupovej eufórii nenachádzal slová. „Ani si ešte neuvedomujem, čo sme dosiahli. Neskutočný úspech! Verím, že vo Fortuna lige nebudeme iba fackovacím panákom a adekvátne nahradíme vypadávajúci Prešov.“ Seredčania si počas najbližších dní vychutnajú víťazné oslavy, no výstrahou im počas nich môže byť príklad Trnavy, ktorá po týždni plnom zábavy dostala šesťgólový výprask v Žiline. „Oslavy určite potrvajú pár dní, ale verím, že budeme zodpovední aj v tréningovom procese a dôkladne sa pripravíme na zápas so Zvolenom. Nastúpime so všetkou úctou k súperovu a určite chceme vyhrať, aby sme sa mohli znova doširoka usmievať,“ dodal Marián Šarmír.