MFK Ružomberok   |   Fortuna liga  |  

Komentáre ()

Európsky zásah Gólom mesiaca

Erik Daniel vyhral anketu Gól mesiaca máj.

Nie vždy sa stáva, že dôležité góly sú súčasne aj tie najkrajšie. Výsledky ankety o poslednú trofej v sezóne 2016/17 potvrdzujú pravý opak. Zo svojho premiérového triumfu v ankete Gól mesiaca sa raduje Ružomberčan Erik Daniel. Víťazstvo si vyslúžil svojím presným zásahom zo zápasu 32. kola v Podbrezovej, ktorým rozhodol o triumfe Liptákov 1:0 a zároveň bronzovej definitíve pre Ružu.

Erik Daniel bude za triumf v ankete určite vďačný aj spoluhráčovi Petrovi Gal Andrezlymu, ktorý ho v 89. minúte krásne našiel centrom na zadnej žrdi. Daniel si nabehol do voľného priestoru, pohybom sa zbavil obrancu a z ostrého uhla trafil pravačkou nádherne do protiľahlej šibenice. Brankár Martin Kuciak robil, čo len mohol, no na loptu nedosiahol. Víťazný gól Daniela znamenal pre Ružomberok potvrdenie tretieho miesta a miestenky v kvalifikácii Európskej ligy.

Premiérový triumf Erika Daniela v ankete Gól mesiaca bol mimoriadne tesný a hlasovanie sa rozhodlo až v posledných sekundách. Víťaza a druhého Žilinčana Michala Škvarku napokon delilo len sedemnásť hlasov. V histórii tejto ankety to však nie je najmenší rozdiel, keďže Joeri de Kamps zo Slovana Bratislava vyhral v auguste 2016 len o dva hlasy. Michal Škvarka, ktorý druhý raz vo finále ankety skončil na druhom mieste (stalo sa tak aj v októbri 2014), tak stále čaká na svoj prvý triumf.

 

Výsledky ankety Gól mesiaca máj

1.    Erik Daniel (Ružomberok) 37,1 % hlasov
2. Michal Škvarka (Žilina) 36,4 %
3. Antonio Mance (Trenčín) 23,6 %
4. Ruben Ligeon (Slovan)      1,5 %
5. Oliver Janso (Trnava) 1,4 %

 

 

                                                                                   Víťazný gól Erika Daniela

Autor: ÚLK | Zdroj: ÚLK

Komentáre