AS Trenčín   |   Fortuna liga  |  

Komentáre ()

Chovanov zákrok obletel svet

Adrián Chovan predviedol v úvodnom zápase Slovákov na ME 2017 do 21 rokov čarovný zákrok.

Fortunaligisti mali leví podiel na včerajšom víťazstve Slovenska do 21 rokov v úvodnom zápase na európskom šampionáte. Okrem strelca víťazného gólu Pavla Šafranka sa predviedol aj brankár AS Trenčín Adrián Chovan. V úvode síce inkasoval, no hlavne v druhom polčase viackrát podržal našu reprezentáciu. Jeho zákrok z 81. minúty, keď ľavou rukou čarovne vytiahol na brvno hlavičku Dawidowicza, okamžite obletel futbalový svet, pričom reakcie sa pohybujú len v rovine superlatívov. 

Tréner Pavel Hapal dlho tajil, kto sa postaví do bránky. Dôveru dostal Adrián Chovan, ktorý úlohu jednotky zastával tiež v kvalifikácii. Po pár sekundách mu dal gól Patryk Lipski, ale v kľúčových momentoch po zmene strán ho neprekonali Przemyslaw Frankowski ani Pawel Dawidowicz. "Nič horšie sa nemôže stať. Pochopiteľne, zatriaslo to s nami. Určite sme to museli hodiť za hlavu a sústrediť sa na to, čo príde. Do konca prvého polčasu som potom nemal prácu, nakopla ma šanca v úvode druhého. Pri najväčšej možnosti som iba natiahol ruku. Hovoril som, že nervózni a pod tlakom budú domáci. To sa podľa mňa potvrdilo, gól ich mal naštartovať, no ešte viac ich potopil a potom sme zápas ovládli my," povedal Chovan.

Mladí Slováci sa po úvodnom hracom dni usadili na čele A-skupiny, v druhom súboji sa Švédsko a Anglicko rozišli bez gólov. Najbližšie sa predstavia v pondelok 19. júna v Kielcoch proti anglickým rovesníkom, Poliaci si zmerajú sily so Švédmi. "Teraz bude dôležité dať hlavy normálne, nemať nos hore, aby nám tam nenapršalo. Koncentrujeme sa na to, čo na nás čaká. V piatok sa môžeme potešiť, ale od soboty sa už pripravujeme na Anglicko a na cestu do Kielcov. Je to iba začiatok turnaja, môže sa stať, že už nevyhráme. Samozrejme, v žiadnom prípade to nechcem privolávať. Som rád, že sme zvíťazili," dodal Chovan.

Video zo zákroku Adriána Chovana: 

Autor: TASR | Zdroj: TASR, video: fb UEFA Under-21 Championship

Komentáre