FK Senica   |   Fortuna liga  |  

Komentáre ()

Ivan Vrabec novým trénerom Senice

Ivan Vrabec sa zo Spartaka Trnava presúva do Senice, s ktorou podpísal ročnú zmluvu s opciou.

FK Senica dnes informovala o zmene na trénerskom poste. Novým šéfom realizačného tímu sa stal 54-ročný Ivan Vrabec, ktorý s klubom podpísal ročnú zmluvu s možnosťou opcie. Doterajší hlavný tréner Miroslav Mentel bude aj naďalej súčasťou realizačného tímu. 

Vrabec počas hráčskej kariéry nosil dresy Galanty, Petržalky, Interu Bratislava či Nitry. V minulosti trénoval v Nitre, Dunajskej Lužnej, Trenčíne a naposledy pôsobil ako asistent trénera Miroslava Karhana v Spartaku Trnava. Teraz sa ujal kormidla v Senici, ktorá obsadila v uplynulom ročníku Fortuna ligy so ziskom 28 bodov deviate miesto.

Päťdesiatštyriročný kouč prichádza na Záhorie plný očakávaní. "Určite pôjdeme do novej sezóny so skromnými cieľmi, no s o to väčšou túžbou niečo dokázať. Chcel by som nadviazať na výbornú robotu mojich predchodcov, ktorú s týmto kádrom dosiahli. Hoci na prípravu s ním mali veľmi krátky čas, dosiahli výborné výsledky," uviedol Vrabec pre klubový web. Ako priznal, nad ponukou FK Senica dlho nepremýšľal. Zmeny v realizačnom tíme v tejto chvíli neplánuje. "S chlapcami sa poznáme a nemám najmenší dôvod im nedôverovať. S Mirom Mentelom mám dokonca nadštandardný vzťah, od 14 rokov sme spoločne hrávali za výbery krajov a neskôr aj v Interi," povedal.

Seničania začínajú s letnou prípravou v pondelok 19. júna. "Už intenzívne pracujeme na pláne prípravy i na súperoch na prípravné zápasy. Zatiaľ sú známi traja - Slovácko, MTK Budapešť a generálka bude so Znojmom. Verím, že aj ďalších sa nám podarí získať. Neskutočne sa už na prípravu teším. Je všeobecne známe, že v Senici sú fantastické tréningové podmienky," dodal rodák zo Šale.

Autor: TASR | Zdroj: TASR

Komentáre