Fortuna liga   |   MŠK Žilina  |  

Komentáre ()

Zatiaľ bez zmien

Žilinčanom chýbajú na začiatku prípravy viacerí reprezentanti.

Futbalisti sedemnásobného majstra Slovenska MŠK Žilina začali v stredu krátko popoludní prvým tréningom prípravu na novú sezónu. V nej ich čaká účinkovanie v prestížnej Lige majstrov. Tréner Adrián Guľa zatiaľ neprivítal v kabíne nové tváre a chýbajúcich osem hráčov jeho kádra si plní reprezentačné povinnosti.

Do novej sezóny vstúpili Žilinčania v dobrej nálade. Na zraze hodinu pred poludním a následnom vážení chýbal iba Argentínčan Ivan Diaz, ktorý sa vracal z domovskej krajiny po dovolenke, no na prvej tréningovej jednotke už bol k dispozícii. Zatiaľ iba individuálne trénuje Viktor Pečovský zotavujúci sa po opätovnom zranení nohy. Ešte pred príhovorom k hráčom zablahoželal tréner spoločne s celým tímom členovi PR oddelenia MŠK Žilina Martinovi Kollárovi, ktorý sa v sobotu v Pardubiciach po druhý raz v kariére tešil v drese Slovenska z titulu majstra sveta v hokejbale.

"Verím, že káder je hladný a natešený na novú sezónu a nové výzvy. Ostatná sezóna bola pre nás fantastická, dosiahli sme úspechy, ale nechceme žiť z toho, čo bolo, ale odraziť sa k novým dňom a výzvam. Niektorí reprezentanti z nášho tímu mali dlhšie dovolenky, iní sú v reprezentáciách, takže kabína nie je plná. Stiahli sme však šikovných chlapcov z vlastnej akadémie (Šušolík, Moško, Minárik, Sluka, Michlík), ktorí pomôžu nielen na prvom tréningu, ale aj na sústredení v Bojniciach," prezradil Guľa.

Do prostredia kúpeľného mesta odchádzajú Žilinčania už v stredu večer a na rekondičnom sústredení pobudnú do soboty, keď sa vrátia späť do Žiliny. Úvodný zápas prípravy odohrajú proti Trenčínu (21. júna v Žiline). Neskôr ich čakajú ešte súboje s poľským druholigistom Podbeskidzie Bialsko-Biala (24. júna v Žiline), českým majstrom Slaviou Praha (1. júla v Prahe) a nováčikom najvyššej českej súťaže Sigmou Olomouc (4. júla v Žiline). Medzitým budú v pondelok 19. júna napoludnie s napätím očakávať, koho im vyžrebujú v sídle UEFA za súpera v 2. predkole Ligy majstrov. V ňom nastúpia úradujúci majstri Slovenska na prvý duel už 11. alebo 12. júla. "Sú tam aj zvučné mená, ale aj papierovo možno o niečo slabšie tímy. Prajem si, aby bol žreb pre nás priaznivý do takej miery, že svojho protivníka dokážeme zdolať a prejsť do ďalšieho predkola," povedal kouč MŠK.

"Messi, Ronaldo a možno Neymar, iné mená mi už nenapadajú," odpovedal žilinský tréner so smiechom na otázku, koho by si prial v kádri ako posilu. Potom však už vážnejšie pokračoval. "Snažíme sa pracovať systémovo, rozoberáme situáciu na trhu. Máme záujem o hráčov, ktorí by nám okamžite mohli pomôcť, ale aj o takých, ktorí majú zaujímavý potenciál a veľmi sa o nich nevie, no my by sme ich schopnosti vedeli posunúť dopredu a vyťažiť z nich. Nič však nie je dohodnuté, preto sme zatiaľ v prakticky v rovnakom zložení, ako sme končili minulý ročník. Opierame sa o chlapcov, ktorí sú tu. Pre nich by malo byť odmenou, že sme stabilní a nerobíme vstupy do tímu, ktoré nikdy nie sú jednoduché. Pred Ligou majstrov budeme možno musieť reagovať na určité podnety, ale verím, že nebudú zdravotného charakteru a chlapci budú fit," prezradil Guľa viac smerom k možným posilám. Okrem dávnejšie známeho odchodu bosnianskeho ľavého obrancu Bojana Letiča nenastal pohyb ani smerom von z kádra. Navrátilec z hosťovania v poľských Gliwiciach odchovanec Lukáš Čmelík sa bude zatiaľ pripravovať s B-tímom.

Začiatok prípravy bol síce pre hráčov v uvoľnenej atmosfére, ale všetci pod Dubňom dobre vedia, že príprava ľahká nebude. "Ak by sme šli do prípravy s tlakom, že nás čaká niečo veľké, zbytočne by nás to zväzovalo. Vieme, o čo nám ide, o čo hráme a musíme sa na to dobre pripraviť. Každý sa na Ligu majstrov teší, zaspáva s tým, že si ju raz zahrá. Je to sen každého futbalistu. Nesmieme však zabúdať na to, že sme sa do najprestížnejšej pohárovej súťaže prebojovali vďaka výhre v slovenskej lige. Nesmieme podceniť prípravu ani na jednu súťaž a stále ísť za víťazstvami," myslí si kapitán "žlto-zelených" Michal Škvarka.

 

Nastúpili do prípravy:

brankári: Volešák, Mandous, Leško

hráči v poli: Herrera, Šušolík (návrat z hosťovania v Senici), Moško, Králik, Hancko, Minárik, Holúbek, Sluka, Pečovský, Škvarka, Michlík, Diaz, Klec, Hlohovský, Vallo, Otubanjo, Mráz, Gerebenits, Jánošík, Jankauskas

na začiatku prípravy chýbali pre reprezentačné povinnosti: Vavro, Mazáň, Káčer, Špalek, Kaša (ČR) (všetci ME 21 v Poľsku), Mabouka (Kamerun, Pohár Konfederácií v Rusku), Šejdajev (Azerb.), Cociuc (Mold.) - obaja reprezentačné povinnosti v národných A-tímoch

Autor: TASR | Zdroj: TASR

Komentáre