Fortuna liga   |   Podbrezová  |  

Komentáre ()

Bez niekoľkých opôr, no s novým názvom

V Podbrezovej už nepokračujú Kochan, Vajda, Podio ani Polievka.

Podbrezovský klub vkročil do prípravy na nový ročník Fortuna ligy nielen bez nosných opôr, ale aj so zmeneným logom a názvom, starý ŽP Šport nahradil nový FK Železiarne.

Naostro začnú hráči trénovať od pondelka a čaká na nich päť náročných týždňov. "Najskôr sa budeme venovať v troch nábehových dňoch testom," konkretizoval náplň tréner Karol Praženica. "Od 10. do 15. júla na sústredení v Česku odohráme dva zápasy, s Pardubicami a generálku s reprezentáciou Bahrajnu. Inak to bude o akejsi klasike, so zameraním aj na doplnenie kádra a súhru. Zmieriť sa musíme s odchodmi štyroch hráčov základnej zostavy. Niektorým sa navyše končia zmluvy a treba si ešte počkať, kým sa káder vykryštalizuje."

Tréner musí riešiť oslabenie najmä v strede poľa. S kádrom sa rozlúčili stredopoliari Kochan, Vajda a Podio, útočník Polievka po hosťovaní odchádza naspäť do Dunajskej Stredy, "Je to veľký zásah do zostavy a pre nás aj výzva, ako si s týmto faktom poradíme. Vo výhľade máme nejakých hráčov, chce to však čas, aby vedeli povedať, či vôbec prídu. Ja len dúfam, že do pondelka bude všetko jasnejšie," dodal Praženica.

Viceprezident klubu Vratislav Greško zhrnul doterajší pohyb v kádri: "K 30. júnu sa končia viacerým hráčom zmluvy a do konca budúceho týždňa bude jasné, komu ponúkneme novú zmluvu. Z príchodov by som spomenul z juniorky Adriána Kačeríka, rátame aj s Viktorom Jedinákom a Samom Vavrúšom, reprezentantmi do 19 rokov. Zo Senice k nám príde mimoriadne talentovaný Adrián Kopičár, z Ružomberka Tomáš Gerát a robíme ešte na ďalších minimálne dvoch-troch skúsenejších posilách."

Greško si ciele pred novou sezónou odložil na neskôr. "Dôležitá bude po skúsenostiach z jari realita. Mali sme veľa zranených, chorých, vykartovaných hráčov. Až súťaž ukáže, ako na tom sme. Mužstvo sa samozrejme po odchode celého stredu poľa zmení, rovnako aj herný štýl. Noví hráči by sa mali pobiť o svoje miesta. Treba si len vyhrnúť rukávy a mužstvu veriť rovnako ako predtým. Predpokladám, že sezóna bude ťažšia ako tá predchádzajúca, aj preto, že sa mení model súťaže."

Kapitán Jaroslav Kostelný si nad odchodmi opôr hlavu neláme. "Počas dovolenky som si oddýchol od futbalu, bol som doma, na záhrade, s kosačkou. Snažil som sa hlavu vyčistiť, nastupujem s radosťou a chuťou, pretože nová sezóna ponúka ďalšie príležitosti. V kabíne sa odchodmi niektorých hráčov niečo pomenilo, ale to je normálne, taký je život futbalistu."

Jeden z najskúsenejších hráčov v kádri železiarov brankár Martin Kuciak popísal aj pocity z nevydareného záveru predchádzajúcej sezóny: "Dovolenka sa začala nie príliš optimisticky, keďže sme si zmarili jedinečnú šancu zahrať si Európsku ligu. Strašne som po nej túžil a bolo ťažké na to nemyslieť. Pri pohľade v kabíne na starých kamarátov sa však radosť vrátila. Postupom času si podľa mňa budeme môcť aj hrdo povedať, že sme obsadili historicky najcennejšie piate miesto."

Martin Kuciak zostal verný Podbrezovej. "Neriešil som nič, pre mňa je momentálne priorita v tomto klube a viem, že na nás čaká náročná sezóna. Letná príprava sa znáša ľahšie ako zimná, keďže podmienky sú v počasí neporovnateľné. V kútiku duše verím, že v kádri zostane zdravé jadro a budeme môcť pomýšľať aj na umiestenie v prvej šestke."

 

Aktuálny káder FK Železiarne Podbrezová:

brankári: Martin Kuciak, Patrik Lukáč, Samuel Vavrúš

hráči v poli: Jaroslav Kostelný, Ján Krivák, Lukáš Migaľa, Matúš Turňa, Lazar Djordjevič, Daniel Magda, Ľuboš Kupčík, Miroslav Viazanko, Adrián Kačerík, Adam Lipčák, Kamil Kuzma, Dejan Peševski, Endy Opoku Bernadina, Viktor Jedinák, Matúš Mikuš, Luka Pejovič, Andrej Rendla, Michal Breznanik

Noví hráči, ktorí sa zapojili do prípravy : Tomáš Gerát (na skúške z MFK Ružomberok), Adrián Kopičár (na skúške z FK Senica)

V novom ročníku Fortuna ligy už nebudú v kádri Podbrezovej figurovať : Matej Kochan (prestup do MFK Ružomberok), Patrik Vajda (prestup do Györi ETO FC), Pablo Podio (prestup do FC Fastav Zlín) a Róbert Polievka (ukončenie hosťovania z DAC Dunajská Streda)

   

Program prípravy:

14.6. – začiatok prípravy
24.6. – prípravné stretnutie FC Nitra (11:00, Zelpo aréna)
27.6. – prípravné stretnutie: MFK Tatran L. Mikuláš (Zelpo aréna)
1.7. – prípravné stretnutie FK Pohronie Žiar n/H. (Zelpo aréna)
6.7. – prípravné stretnutie Podbeskidzie Bielsko-Biała (17:00, Zelpo aréna)
10.7. až 15.7. – sústredenie v Třemošniciach – Starý Dvůr (Hotel Kraskov)
12.7. – prípravné stretnutie FK Pardubice
15.7. – prípravné stretnutie reprezentácia Bahrajnu

 

Autor: TASR | Zdroj: TASR, foto: FK Železiarne

Komentáre